Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Poznały ojcowiznę, zasłużyły na nagrodę

16.04.2013 00:00 red

Sukcesy G-5 w XX Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym.

Uczennice Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu laureatkami województwa śląskiego w XX Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”

Praca multimedialna uczennic Gimnazjum Nr 5 im Jana Pawła II w Raciborzu została doceniona przez Jury w eliminacjach wojewódzkich XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Drugie miejsce w województwie śląskim w kategorii prac multimedialnych zdobyły uczennice kl. III: Dżesika Szymańska, Olga Fedyszyn i Magdalena Pietraszko za pracę „Droga ku zapomnieniu”. Praca uczennic dotyczy cmentarza ewangelickiego w Raciborzu. Uczennice zbierały materiały i komponowały pracę w ciągu dłuższego okresu czasu. Penetrowały teren i zdobywały informacje, często w soboty i niedziele.

Uczniowie Gimnazjum nr 5 już od 11 lat co roku biorą udział w konkursie, który propaguje wiedzę o własnym regionie i poszukiwanie ciekawych miejsc, faktów i ludzi w swoim miejscu zamieszkania. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” jest konkursem dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Opiekunem uczennic jest Róża Szramek, nauczycielka geografii w G5.

red

  • Numer: 16 (1092)
  • Data wydania: 16.04.13