środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Stawki za śmieci są wygórowane?

16.04.2013 00:00 red

RUDNIK, POWIAT. Podczas sesji rady gminy, radni zastanawiali się nad szczegółami przetargu, w którym ma zostać wyłoniona firma zajmująca się m.in. wywozem śmieci z terenu gminy. Zastanawiali się czy będą wymieniane pojemniki na odpadki oraz przy ich wymianie kto pokryje koszt ich zakupu. Wójt Alojzy Pieruszka uspokaja, że najprawdopodobniej obecne pojemniki będą spełniać wymagania. Takie szczegóły trzeba jednak zaznaczyć w wymaganiach przetargu.

 

Adam Konieczny, radca prawny urzędu dodał, że w innej  gminie gdzie również świadczy usługi prawne, po przetargu okazało się ż przyjęte stawki za odbiór nieczystości od mieszkańców okazały się wygórowane. – Tam do przetargu stanęło siedem firm. Gmina przyjęła wcześniej miesięczną stawkę 9 zł od osoby. Najniższa oferta w przetargu okazała się o 20 proc. niższa niż zakładali urzędnicy – wyjaśnił. Określił, że żmudne wyliczenia urzędników pozytywnie zweryfikował rynek.

Dodał, że za te oszczędności można by zakupić nowe pojemniki. Trzeba jednak poczekać czy w Rudniku przetarg zakończy się podobnym wynikiem. Wójt zapowiedział, że umowa z firmą będzie obowiązywać przez 1,5 roku.

(woj)

 

  • Numer: 16 (1092)
  • Data wydania: 16.04.13