Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Nędza pozyskała miliony!

08.11.2011 00:00 przy

20 września napisaliśmy o zwrocie ponad 6 tys. zł z budżetu gminy Nędza. Pieniądze miały być przeznaczone na program prowadzony przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nędzy.

NĘDZA. Na następnej sesji, 26 września oburzeni tym artykułem radni zareagowali. Radna Renata Bienia, zawodowo związana z GOPS-em, określiła tekst nierzetelnym. Podniesionym głosem wyliczała ile pieniędzy GOPS pozyskał i wykorzystał, a w prasie nic się o tym nie pisano.
Krok dalej poszedł radny Grzegorz Swoboda, który złożył interpelację do wójt Anny Iskały aby w gazecie napisać ile gmina pozyskała, a nie tylko ile straciła.
Nie będąc pewnym czy na pewno chodzi o naszą gazetę, a jednocześnie rozumiejąc powagę sytuacji postanowiliśmy zapytać wójt o sumę pozyskanych środków z zewnątrz przez gminę Nędza. Odpowiedź brzmi: 7 mln 367 tys. 383 zł 78 groszy.
Pomimo tego, że umownie czas na odpowiedź na interpelacje nie powinien przekraczać okresu pomiędzy sesjami, mamy nadzieję, że radni są powyższą informacją usatysfakcjonowani.

Marcin Wojnarowski

  • Numer: 45 (1017)
  • Data wydania: 08.11.11