Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Koniec sezonu w Babicach

08.11.2011 00:00 przy

5 listopada na terenie wody Babiczok II w Babicach odbyło się zakończenie sezonu wędkarskiego połączonego z zawodami spinningowymi. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Babiczok.

Wydarzenie było okazją do zaprezentowania drugiej wiaty, którą członkowie stowarzyszenia wznieśli własnymi siłami, przy wsparciu finansowym gminy i sponsorów, a także środków pozyskanych z konkursów. – Na ten rok plan wykonaliśmy w 150 proc. – mówi Andrzej Chroboczek, członek stowarzyszenia i wicestarosta raciborski. W planach członków Babiczoka na kolejne lata wymienia się: postawienie ław, budowę kominka na grilla, parking. Wszyscy uczestnicy zakończenia sezonu w Babicach przyznają, że rekultywowane tereny po żwirowni stają się coraz bardziej atrakcyjne. W perspektywie kilku lat, na terenach powyrobiskowych ma powstać duży akwen, na którym będzie możliwa mała żegluga. Nieopodal, na nasypie ziemi ma powstać tor saneczkowy.

W zawodach, w których wędkarze walczyli o puchar wicestarosty zwyciężyli:
Adam Radziczewicz (I miejsce) oraz Piotr Kazur (II miejsce).

Stowarzyszenie Babiczok informuje, że od stycznia do marca 2012 r. będą trwały bezpłatne zajęcia szkółki wędkarskiej dla młodzieży od 14 roku życia. Nabór do szkółki „Wędkarska przygoda” trwa do grudnia, liczba miejsc ograniczona do 20. Chętni mogą się zapisywać w Gimnazjum w Nędzy. Bezpłatna szkółka to wynik wygranego konkursu ogłoszonego przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku. Poza zajęciami teoretycznymi i praktycznymi (m.in. z ichtiologii, technik wędkarstwa, kursu I pomocy) kursanci podczas kursu będą mogli zdobyć kartę wędkarską. Organizatorzy podkreślają, że udział w kursie jest bezpłatny, a uczestnicy po jego ukończeniu otrzymają od stowarzyszenia zestawy wędkarskie oraz bezpłatne karnety na wędkowanie na wodach Babiczoka.

(woj)

  • Numer: 45 (1017)
  • Data wydania: 08.11.11