Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

W skrócie - powiat raciborski

12.07.2011 00:00 red

W skrócie - powiat raciborski

Bogumińska się nie opłaca

W magistracie zwlekają z ułożeniem kanalizacji na ul. Bogumińskiej, bo czekają na kapitalny remont drogi krajowej. – Problem ścieków trzeba tam rozwiązać, ale na podłączenie 30 domów trzeba wydać aż 3 mln zł, to inwestycja, która nigdy się miastu nie zwróci – przyznał po ostatniej sesji prezydent Mirosław Lenk.

Scrabble w RCK 

Turniej o randze ogólnopolskiej – II Mistrzostwa Raciborza w Scrabble odbędą się 6 i 7 sierpnia w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina. Ubiegłoroczne mistrzostwa odbiły się szerokim echem wśród pasjonatów w całej Polsce – podkreślają organizatorzy.

Nowy termin pielgrzymki

W poniedziałek 1 sierpnia wyruszy strumień raciborski 35. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę, pod hasłem „Z Maryją na drogach Komunii”. Od tego roku zmienia się termin pielgrzymki, dotąd miało to miejsce w drugiej połowie sierpnia. Wierni wyruszą spod kościoła na Ostrogu.

Informatyzacja na Batorego

Raciborski urząd miasta zamówił w lipcu dostawę serwerów z oprogramowaniem, montażem oraz instalacją. Wykona je dla magistratu firma Login z Katowic. Zaoferowała cenę 194 334,78 zł. Była to jedyna oferta złożona w przetargu na dostawę sprzętu komputerowego.

Urzędnicy chcą znać prawo

Dostawa oprogramowania do obsługi prawnej raciborskiego urzędu miasta kosztować będzie samorząd ponad 54 tys. zł. Dostarczy je na Batorego firma Wolters Kluwer Polska wydawca publikacji prawniczych i biznesowych. Zwycięzca przetargu był jedynym oferentem.

Trawiński wybrukuje skwer 

Magistrat powierzy nowe zagospodarowanie skweru na placu Króla Władysława Jagiełły Zakładowi Brukarskiemu Remigiusza Trawińskiego. Firma miłośnika kobiecego futbolu zaoferowała miastu cenę ponad 358 tys. zł i wygrała przetarg na tę inwestycję. Tylko ZB Trawiński wystartował w przetargu.

Zapłacą geodeotom

Podział dwóch działek w częściach zajętych pod drogi powiatowe – w Brzeziu i Strzybniku – będzie kosztował starostwo powiatowe 2975 zł. Zadanie wykona firma Usługi Geodezyjno-Kartograficzne Jan Fojcik z Kuźni Raciborskiej. Wygrała przetarg, w którym zgłoszono 4 oferty. Najwyższa wyniosła 4,9 tys. zł.

Fabryczna do remontu

W magistracie przygotowują się do remontu ulicy Fabrycznej (obok biurowca Carbonu) wraz ze skrzyżowaniem z ul. Szkolną. Zlecono już opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej, którą wykona za 5,9 tys. zł firma Attyka Piotra Trznadla z Wodzisławia Śląskiego.

  • Numer: 28 (1000)
  • Data wydania: 12.07.11