Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

W skrócie

14.12.2010 00:00 red

150 tys. zł pomocy

W magistracie ogłoszono otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej na lata 2011-2013. W 2011 do podziału jest 150 tys. zł. Oferty można składać do 22 grudnia w Biurze Obsługi Interesanta lub w Biurze Pełnomocnika Prezydenta ds. Społecznych (pokój 126).

Borbud wziął dodatki

Przedsiębiorstwo Usługowe Borbud z Raciborza wygrało przetarg na roboty dodatkowe przy remoncie i adaptacji budynku bramnego Zamku Piastowskiego na centrum organizacji imprez. Usługę oszacowano wstępnie na wartość 30,9 tys. zł. Najniższą ofertę zaproponowano na poziomie 37 765,64 zł.

Prezydent dostanie pensję

14 grudnia radni miejscy ustalą na sesji wysokość nowej pensji prezydenta Raciborza. Mirosław Lenk zarabiał dotąd ponad 12,3 tys. zł miesięcznie. To nieco mniej niż starosta raciborski (12,6 tys. zł) po ponownym objęciu stanowiska. – Nie spodziewam się podwyżki – powiedział nam Lenk.

Zespół Kocura w akcji

Znany jest już plan kontroli komisji rewizyjnej rady powiatu na przyszły rok. Rajcy-kontrolerzy pod wodzą najmłodszego w samorządzie Łukasza Kocura przyjrzą się m.in. pracy Powiatowego Zarządu Dróg. Komisja zbada także wydatki osobowe i rzeczowe starostwa powiatowego.

Warsztaty w kinie

Kino Przemko organizuje dla dzieci i młodzieży Szkolną Akademię Filmową. 21 grudnia o godz. 10.00 prócz obejrzenia filmu dowiedzą się skąd biorą się dźwięki w filmie? – Nazwiemy emocje, które wywołuje muzyka – obiecuje Andrzej Śliwicki. Tego samego dnia zaplanowano też warsztaty medialne o reklamie.

Złe wieści z rynku pracy

Przybyło bezrobotnych w powiecie – z 2498 w październiku do 2554 w listopadzie. Ofert pracy było w minonym miesiącu tylko 53 – najmniej od dwóch lat. – Zaczęły się powroty z pracy za granicą i wzrosła liczby bezrobotnych. Od 1 grudnia notujemy wzmożony ruch na rejestracji, dziennie nawet po 45 osób – informuje Edmund Stefaniak dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Koncert ku pamięci ofiar

Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Raciborskiej „Baszta” (szefem jest Ryszard Frączek) zaprasza na koncert Leopolda Twardowskiego „Nie zapomnimy tamtych dni”. – Poświęcony będzie ofiarom stanu wojennego, tym którzy ponieśli śmierć, byli internowani i prześladowani – mówi organizator i zaprasza w piątek 17 grudnia do Domu Kultury „Strzecha”. Początek o godz 19.00, wstęp wolny.

Szczasny na falach eteru

Raciborski podróżnik Leszek Szczasny był gościem audycji „Świat jest piękny” na falach radia eM, nadającego na Śląsku. Opowiadał o swoim pobycie w Mauretanii. Wywiad z nim był prezentowany w stacji dwukrotnie w miniony weekend. Szczasny opisał swe podróżowanie w książce „Świat na wyciągnięcie ręki”.

Jak spisze się przy spisie?

Piotra Blochel geodeta miejski w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Urzędu Miasta w Raciborzu został zastępcą Gminnego Komisarza Spisowego (prezydent Raciborza) odpowiedzialnym za prawidłowe i terminowe realizowanie zadań Gminnego Biura Spisowego.

W poszukiwaniu światła

Magistrat ogłosił przetarg na bieżące utrzymanie miejskiej sygnalizacji świetlnej (na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych oraz wymianę źródeł światła w latarniach sygnalizacyjnych). W mijającym roku zajmowała się tym Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych „Sygnały” z Rybnika za 56 913 zł.

Nie zapłacą za jedzenie

Uchwałą zarządu powiatu raciborskiego zwolniono z odpłatności za wyżywienie wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach. Zarząd przychylił się do prośby dyrektora MOW uzasadnionej trudną sytuacją rodziców, opiekunów prawnych dzieci i młodzieży przebywającej w placówce.

Centrum wyremontowało

Zarząd powiatu zatwierdził rozliczenie kosztów remontów przeprowadzonych w 2010 r. przez „Centrum Zdrowia” w obiektach dzierżawionych od samorządu. Na remonty w przychodniach przy ul. Klasztornej i Ocickiej spółka wydała ponad 165,6 tys. zł (powiat zaliczy to na poczet podatku od nieruchomości).

Kryzysowe zamówienie

Przetarg na dostawę sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu wygrało Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Handlowe „WIP” Małgorzaty Szczepanik-Grzywocz z Rybnika. PCZK wyda na sprzęt i programy 3 843 zł.

Wydzierżawili ksero

Urząd Miasta wydzierżawił 9 kserokopiarek od firmy „Kofax” z Cieszyna. Przedsiębiorstwo wygrało przetarg na miejskie zlecenie oferując dzierżawę za 51 400 zł. Była to propozycja z najniższą ceną. W „Arso serwis” ze Szczecina chcieli 80 520 zł a w katowickim „Global serwis” – 101 260 zł.

Kopciuszek ze „Źródła”

W sobotę 18 grudnia w sali widowiskowej RCK przy ul. Chopina rozpocznie się o godz. 15.30 Przedstawienie Taneczne „Kopciuszek” z udziałem zespołów Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”.Scenariusz i reżyseria: Aldona Krupa-Gawron. Wstęp na imprezę jest wolny.

Zostań rachmistrzem

Do 15 grudnia trwa w urzędzie miasta nabór na kandydatów na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań 2011 na terenie Raciborza. Spis zacznie się 8 kwietnia i potrwa do końca czerwca. Wnioski można składać w Biurze Obsługi Interesantów, na parterze urzędu.

 

  • Numer: 50 (969)
  • Data wydania: 14.12.10