Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Miasto i powiat pomogą unitkom

14.12.2010 00:00 ma.w
14 grudnia zaplanowano konferencję poświęconą przyszłości RTP „Unii” Racibórz, z udziałem mediów oraz środowisk zainteresowanych. Prawdopodobnie zabraknie na niej samorządowców, bo ze sternikiem klubu rozmawiali wcześniej.

Już 9 grudnia w magistracie doszło do spotkania przedstawicieli RTP Unii Racibórz z prezydentem Raciborza. Rozmowy dotyczyły przyszłości zespołu mistrzyń Polski. Na skuteczną rywalizację, zwłaszcza na arenie międzynarodowej, klubu aktualnie nie stać. Jego budżet ogranicza cele do walki o prymat krajowy. – Obiecałem wsparcie dla klubu, nie tylko natury finansowej. Wspólnie z panem starostą postaramy się pomóc w zainteresowaniu tą formą promocji lokalnych przedsiębiorców – stwierdził Mirosław Lenk. Jego zdaniem kobiecy futbol należy w mieście pielęgnować, bo to dobra forma promowania Raciborza.

Sposobem na podreperowanie finansów RTP byłoby wybudowanie przy OSiR pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i jego odpłatny wynajem. W ubiegłym roku mówiło się o takim pomyśle, gdzie miasto i klub byłyby inwestorami. Jak dotąd do rozmów nie wrócono, ale Mirosław Lenk zapowiada, że za nowej kadencji boisko przy Zamkowej na pewno powstanie.

(ma.w)

  • Numer: 50 (969)
  • Data wydania: 14.12.10