Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Najlepsi na Śląsku

07.12.2010 00:00 red
27 listopada  w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radlinie odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Śląska Wushu oraz Turniej Pierwszego Kroku Wushu.

Najlepiej spisał się Karol Stolorz, który w kategorii – 65 kg w turnieju pierwszego kroku jako junior zajął pierwsze miejsce. W Turnieju głównym najlepiej spisali się Patryk Fojcik w kategorii – 65 kg i Ryszard Raszkiewicz w kategorii +90 kg, którzy wywalczyli pierwsze miejsca w swych kategoriach.

– Techniki dozwolone w tym stylu są bardzo podobne jak w zawodach  K1 czy kickboksu – mówił po zawodach Piotr Kaszta trener klubu Venganza. – Dodatkowo punktowane są również rzuty, wejścia w nogi i obalenia. Zawodnicy walczą w bokserskich rękawicach, kaskach, ochraniaczach na piszczele i korpus. Dla połowy zawodników raciborskiego klubu był to pierwszy start w tego typu zawodach. Walki turnieju głównego odbywały się, podobnie jak w czasach starożytnych zmagań,  na tradycyjnej,  specjalnie podwyższonej do wysokości ok 1,5 m drewnianej platformie. To czyniło całe widowisko bardzo emocjonującym – relacjonował Piotr Kaszta trener klubu Venganza. Dla całej drużyny była to doskonała okazja aby sprawdzić swoje umiejętności. Wygrana w takim turnieju jest motywacją do dalszych startów – dodał trener.

Miejsca zawodników raciborskiego klubu MMA Venganza:

Turniej pierwszego kroku junior:
1. Karol Stolorz kat. – 65 kg
2. Krystian Bernad kat. +46 kg 
2. Mariusz Teodorowicz – 65 kg
3. Piotr Kaszta kat. +90 kg.

Turniej główny V Mistrzostwa Śląska Wushu:
1. Patryk Fojcik kat. – 65 kg.  
1. Ryszard Raszkiewicz kat. +90 kg. 

oprac. (WiZ)

  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10