Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Bój o komisje

07.12.2010 00:00 red
Podczas sesji w Krzyżanowicach wybrano członków i przewodniczących czterech komisji. Do obsadzenia były komisja rewizyjna, finansów i budżetu, gospodarki i spraw społecznych.

Radni mieli sami zgłaszać swoje kandydatury. Każdy z nich może zasiadać w dwóch komisjach. Tylko w komisji rewizyjnej jest ograniczona liczba pięciu miejsc. Zgłosiło się tu jednak 8 radnych. W wyniku negocjacji z zasiadania w rewizyjnej zrezygnowało trzech radnych, a jej przewodniczącym został Zdzisław Ciapka.

Najwięcej problemów było z wyborem przewodniczącego komisji finansów. 10 radnych, którzy zdecydowali się na członkostwo w zespole ds finansów miało pomiędzy sobą wybrać przewodniczącego. Głosy podzieliły się po połowie. Kandydatami na szefa tej komisji zostali Emilia Kubik i Marian Lasak. Zwolennicy oby kandydatów próbowali dwa razy nakłaniać się nawzajem do swojego kandydata. Niestety, bez skutku. Przewodniczący rady Paweł Lassak zapytał  radcę prawnego co w tej sytuacji zrobić. Z opinii prawnej wynikło, że w tym przypadku przewodniczącego komisji wybiera cała rada.

W jawnym głosowaniu Emilia Kubik uzyskała 7 głosów poparcia i 8 sprzeciwu. To już przekreśliło jej kandydaturę. Za to Mariana Lasaka poparło 8 radnych, 6 się sprzeciwiało a jeden wstrzymał się od głosu. To właśnie radny z Bolesławia poprowadzi komisje finansów w gminie Krzyżanowice.

W pozostałych komisjach przewodnictwo objęli: Krystian Rybarz (komisja gospodarki) i Maria Kiszka (komisja do spraw społecznych).

(woj)

  • Numer: 49 (968)
  • Data wydania: 07.12.10