Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Lyskor pokazał swoje talenty

02.11.2010 00:00 red
III Przegląd Zespołów Artystycznych odbywał się 26-27 października w ośrodku kultury w Kobyli.
Przegląd talentów zorganizowało stowarzyszenie Lyskor oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu z siedzibą w Kobyli. Swoje talenty zaprezentowali artyści z dwóch gmin – Kornowaca i Lysek. Pierwszego dnia na scenie zaprezentowali się dorośli wykonawcy, a konkretnie zespoły: Rzuchowianki, Syryniczki, Czyżowianki, Zwonowianki oraz Melodia z Pstrążnej. Były piosenki, ale też wzbudzające salwy śmiechu kabarety.
 
Drugiego dnia swoje talenty prezentowały dzieci i młodzież. Na scenie zaprezentowało się aż 13 zespołów. Były to grupy taneczne z gminy Kornowac, ale też koło teatralne Kalosz, grupa Śpiewające Gitary oraz zespół teatralny z Nowej Wsi. Pięknie zaśpiewały też solistki: Ola Manka, Klaudia Wiśniewska, Aneta Biskup, Agnieszka Dudek i Żaneta Kuśmierz. Przegląd nie miał formuły konkursu. Wszyscy artyści otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
 
– Chcemy promować zespoły działające na terenie gmin Kornowac i Lyski. Zależy nam na wyróżnieniu tych talentów, aby można się było nimi pochwalić poza terenem działania Lyskoru, wysyłając ich na przeglądy, do których jesteśmy zapraszani – tłumaczy Helena Serafin, prezes stowarzyszenia Lyskor. Zadowolona z przeglądu jest również Wiesława Bochynek, dyrektorka GOK. – Impreza cieszy się coraz większym powodzeniem. Jest coraz więcej zespołów, ale też publiczności. Przegląd się rozwija, bo oprócz zespołów pojawiają się soliści, koła teatralne – podkreśla dyrektorka.
 
(e.Ż, ska)
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10