Numer: 33 (952) Data wydania: 17.08.10

Strzelali co sześć minut

Krótkie boisko i niefrasobliwość w obronie była przyczyną hokejowego wyniku w meczu sparingowym pomiędzy Polonią Niewiadom a Stalą Kuźnia Raciborska.

Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych z Kuźni Raciborskiej. W trzeciej minucie padła pierwsza bramka, a autorem był piłkarz gości Norbert Grzegorz. Zaledwie trzy minuty później było już 0:2, a gola zdobył Mariusz Bieniewski. Jeszcze nie minęło 10 minut spotkania, a kuźnianie trafili do siatki po raz trzeci, ponownie za sprawą Grzegorza. Gospodarze wybudzili się z letargu po kwadransie i zaczęli przeprowadzać groźne ataki. Jeden z nich zakończył się golem w 24. minucie, a zdobył go Adam Stokowski. Ten sam zawodnik strzelił drugą bramkę osiem minut później. Jeszcze przed przerwą do stanu 3:3 doprowadził Łukasz Sobala i po 45. minutach był remis.
Po przerwie padło jeszcze więcej goli, a strzelanie rozpoczął zawodnik Kuźni – Damian Kilian. Kilka sekund później było 4:4 po trafieniu Roberta Gaszki, który, jak się później okazało, zdobył jeszcze trzy bramki. Nim to się stało, na prowadzenie wyszli piłkarze Stali po trafieniu testowanego Tomasza Pieli. W dziewiątej minucie drugiej połowy Gaszka wyrównał stan meczu na 5:5, a dwie minuty później dał prowadzenie Polonii 6:5. Kuźnia jeszcze raz się poderwała i gola na 6:6 zdobył grający trener Stali – Zdzisław Marszolik. 6:7 było po trafieniu Kiliana, który zdobył drugiego swojego gola w meczu. Na kwadrans przed końcem Paweł Ciskowski strzelił na 7:7. Decydującego gola zdobył ponownie Gaszka i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy z Niewiadomia 8:7.

Polonia Niewiadom – KS Stal Kuźnia Raciborska 8:7 (3:3)

Bramki: Robert Gaszka 51., 54., 56., 81., Adam Stokowski 24., 32., Łukasz Sobala 38., Paweł Ciskowski 74. – Norbert Grzegorz 4., 8., Kilian 49., 66., Bieniewski 6., Piela 52., Marszolik 62.

Polonia Niewiadom: Mirosław Frelich, Paweł Ciskowski, Mariusz Zawadzki, Marek Holona, Mateusz Krzyżak, Łukasz Sobala, Krzysztof Gaszka, Robert Gaszka, Jakub Pochwyt, Bogusław Lalko, Mateusz Pyszny, Paweł Liszka, Jacek Kolorz, Adam Stokowski, Sebastian Paulus, Tomasz Mrozek.

KS Stal Kuźnia Raciborska: Sebastian Jacek, Zdzisław Marszolik, Marcin Ogonowski, Mateusz Kiec, Kamil Czogała, Rafał Wałęka, Tomasz Tokarski, Maciej Wcisło, Damian Hareńczuk, Mariusz Bieniewski, Norbert Grzegorz, Damian Lumer, Tymoteusz Cyba, Damian Kilian, Tomasz Piela.

Marek Holona, trener Polonii Niewadom: Mecz obfitował w bramki, kibicom na pewno się podobał. Gra nie była zadawalająca dla mnie. Brakowało kilku kluczowych zawodników, co przyczyniło się do takiego wyniku. Cieszy mnie dobra postawa młodych napastników – Roberta Gaszki i Łukasza Sobali, którzy powalczyli z przodu, strzelając przy tym kilka bramek. Liczymy, że mimo porażki w pierwszym meczu ligowym, powalczymy o czołówkę w tabeli.

Zdzisław Marszolik, trener KS Stal Kuźnia Raciborska: W każdym meczu gramy inaczej, bo wciąż brakuje mi zawodników. Młodzi, którzy świetnie radzili sobie w pierwszych sparingach opadli troszkę z sił. W drugiej połowie dało o sobie znać zmęczenie po ciężkich treningach. Ruszaliśmy się jak muchy w smole i traciliśmy gole. W pierwszych meczach ligowych powinna wrócić świeżość i gra będzie wyglądać lepiej.