Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Rudy zasługują na wyższą ligę

20.07.2010 00:00 red
20 zawodników stawiło się na pierwszym treningu w Rudach.

Na pierwszych treningach było ośmiu nowych zawodników. Są to zawodnicy przymierzani do tej drużyny. – Głównie chodzi nam o wzmocnienie zespołu. W środę rozegramy pierwszy sparing, a rywalem będzie Concordia Knurów – spadkowicz z IV ligi. Będzie to taki pierwszy poważny test odnośnie nowych zawodników. Wtedy będziemy mogli zobaczyć, którzy się nadadzą do gry, a którzy nie – mówi trener Waldemar Kowol.

Szkoleniowiec Rud dodaje, że nie chce zdradzać żadnych nazwisk, jednakże mówi, że jeden z piłkarzy testowanych był rezerwowym w trzeciej lidze.

Żaden z zawodników Buku Rudy nie zgłaszał chęci odejścia z klubu, więc przy ewentualnych wzmocnieniach kadra powinna być jeszcze silniejsza.

Poza Concordią Knurów, Buk Rudy rozegra kilka innych sparingów, a rywalami będą: Tęcza Wielowieś grająca w lidze okręgowej, Ruch Kozłów z zabrzańskiej A klasy oraz Victoria Cisek, która zajęła 13. miejsce w opolskiej okręgówce. Oprócz tych czterech sparingów trener chce rozegrać jeszcze jeden, ale rywal nie jest jeszcze znany. Obecnie piłkarze Rud trenują od trzech do czterech razy tygodniowo.

Jeśli chodzi o przyszły sezon, to trener Kowol chciałby powtórzyć drugie miejsce, mając nadzieję, że w tym sezonie będzie ono premiowane awansem.

– Na pierwszym treningu odbyła się wewnętrzna gierka, z której jestem bardzo zadowolony.

Jeśli w nowym sezonie będziemy grali z takim zaangażowaniem i wolą walki jaką zaprezentowaliśmy pod koniec sezonu, to jestem spokojny o dobry wynik. Ten obiekt oraz ci ludzie, którzy tu pracują zasługują na coś więcej niż A klasa – dodaje Waldemar Kowol.

kozz

  • Numer: 29 (948)
  • Data wydania: 20.07.10