Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Protest jest przyczyną

13.07.2010 00:00 ma.w
Przeciąga się budowa hali w Krzanowicach.
Konsorcjum firm z Katowic ma budować obiekt sportowy przy szkole. O ile konkurencja nie złoży skutecznego sprzeciwu w przetargu.
 
Na budowę sali gimnastycznej, która już drugi rok jest budowana przy zespole szkół w Krzanowicach, przeprowadzono II przetarg. Pierwsza firma, która podjęła się zadania, nie podołała wyzwaniu wzniesienia takiego obiektu.
 
– Na razie jesteśmy optymistami, bo przeprowadziliśmy przetarg. Znaleźliśmy nawet wykonawcę o 1,5 mln zł tańszego niż zakładaliśmy. Jednak ich konkurenci, którzy też starali się o nasze zlecenie złożyli protest co do wyniku przetargu i czekamy jakie stanowisko zajmie instytucja odwoławcza – poinformował na sesji burmistrz Manfred Abrahamczyk. Dodał, że jak tylko będzie wiadomo, że protestu nie uwzględniono, chce od razu spisać umowę z konsorcjum firm z Katowic.
 
Radni dopytywali czy taka niska cena nie jest aby zapowiedzią niskiej jakości robót przy nowej hali. – Taką przedstawili kalkulację. Jedni są tańsi, inni chcą więcej. Tak samo jest w drogownictwie. Teraz jest taki okres, że budowlanka raczej winduje ceny, bo po powodzi jest dużo pracy – odparł burmistrz.
 
(ma.w)
  • Numer: 28 (947)
  • Data wydania: 13.07.10