Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

„Dobro” z wizją

13.07.2010 00:00 ma.w
Prawicowe stowarzyszenie RS Dobro Ojczyzny obchodzi pierwszą rocznicę istnienia. Zamierza przedstawić raciborzanom swoją wizję rozwoju miasta.
Stowarzyszenie właśnie obchodzi swój „roczek”. Uczci go spotkaniem w restauracji w najbliższą sobotę. 
 
Lista gości zaproszonych przez RS Dobro Ojczyzny jest równie długa, co barwna. – Nikomu nie zamykamy drzwi, wręcz liczymy na szerokie grono, bo dyskusja będzie ciekawsza – przyznaje szef ruchu Józef Sadowski. Jego zdaniem, pierwszy rok działalności był dla stowarzyszenia bardzo udany. – Bo zaistnieliśmy – mówi.
 
Działacze Dobra Ojczyzny nie kryją, że wystartują w jesiennych wyborach samorządowych. Nie wiadomo jeszcze czy zrobią to sami, czy też poprą lokalny PiS. – Wspieramy tę partię ale nie chemy być dla niej konkurencją – zastrzega Józef Sadowski. Jego zdaniem,  potrzebna jest w mieście zmiana władzy. – Opcja, która rządzi, nie spełnia naszym zdaniem oczekiwań społeczności lokalnej. My zrobilibyśmy więcej – twierdzi polityk.
 
Referat na temat „Wizji rozwoju Raciborza” będzie głównym punktem spotkania jubileuszowego 17 lipca w restauracji Leśna w Oborze. Wygłosi go emerytowany architekt Sylwester Potocki. – Nie zamierzamy krytykować. Wskażemy  to co nam się podoba w mieście – zapowiada Sadowski.

Organizatorzy spotkania w Oborze liczą na udział kilku posłów i senatorów z regionu oraz miejscowych samorządowców. 
 
(ma.w)
  • Numer: 28 (947)
  • Data wydania: 13.07.10