Numer: 21 (941) Data wydania: 25.05.10

Od radości do łez

Siatkarki z Krzanowic przegrały walkę o finał  Mistrzostw Polski Kadetek.
W zeszłym roku drużyna awansowała do finału. Teraz była o rok doświadczeń bogatsza więc oczekiwania, że awans się uda były uzasadnione. Niestety, po ciężkim meczu drużyna Tomasza Kuziaka przegrała spotkanie o miejsce w ósemce najlepszych zespołów kadetek w Polsce z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Już w pierwszy secie siatkarki Krzanowic przegrywały 4:1. Przy stanie 11:11 doszły do przeciwniczek z Tomaszowa i od tego momentu zdobyły przewagę i systematycznie ją powiększały, by ostatecznie wygrać seta 25:20. Drugi set był przespany przez gospodynie, które prowadziły tylko raz przy stanie 1:0, potem parkiet opanowały zawodniczki z Tomaszowa i wysoko wygrały drugą partię 25:14. Trzeci set meczu to całkiem inny obraz gry niż dwa poprzednie. Początek należał do siatkarek UKS-u, które prowadziły 3:1. Od tego momentu siatkarki Dargfilu grały bezbłędnie i dogoniły gospodynie i zaczęły powiększać przewagę, którą utrzymały do stanu 18:17. Od tego momentu gospodynie odjechały siatkarkom z Tomaszowa na trzy punkty do stanu 23:20. Mając prawie wygranego seta, popełniały dużo własnych błędów i ostatecznie przegrały tę partię 28:26. W czwartym secie przypomniały sobie jak się gra w siatkówkę, chociaż na początku prowadziła drużyna przyjezdna 3:0. Gospodynie wyrównały na 4:4 i w szybkim tempie powiększały przewagę nad przeciwnikiem z Tomaszowa, by ostatecznie wygrać seta 25:13. Łatwo wygrany czwarty set uśpił zawodniczki Krzanowic, które nie mogły się  pozbierać w tie-breaku. Przegrały tę decydującą partię 15:9 i pożegnały się z marzeniami o występach w finale Mistrzostw Polski Kadetek. Na zakończenie turnieju wręczono siedem wyróżnień indywidualnych, z których dwa powędrowały do zawodniczek UKS Krzanowice. Najlepiej zagrywająca turnieju została Magdalena Sławik, a  najlepiej blokującą Barbara Otlik.

GS UKS Krzanowice – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:3 (20, -14, -26, 13, -9)

UKS Krzanowice: Barbara Otlik (17), Aleksandra Baron (15), Magdalena Sławik (12), Karolina Daniszewska (11), Magdalena Śmieja (4), Julia Siedlok (4), Joanna Świerczek (1), Monika Nowak - libero, oraz Karolina Wittek, Sylwia Balcer, Joanna Staniszewska.

Pozostałe spotkania GS UKS Krzanowice

GS UKS Krzanowice – AZS UMCS Lublin 3:0 (18,21,13)

GS UKS Krzanowice – KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (-22,-22,-15)

– Szkoda, bo gdy były o rok młodsze to awansowały do finału,  a teraz mając więcej doświadczenia  i ogrania zabraknie ich w ósemce najlepszych w Polsce. Zrobiliśmy masę błędów własnych, na takim poziomie nie można tak grać, przeciwnik od razu to wykorzystał. Trudny i ciężki sezon zakończyliśmy tym turniejem. Teraz będziemy się przygotowywać do sezonu siatkówki plażowej – powiedział Tomasz Kuziak, trener GS UKS Krzanowice.

– Drużyna przeciwna była do przejścia, ale robiłyśmy dużo błędów w serii. Trzeci set i tie-break zadecydował o wyniku meczu. Myślę, że dziewczyny dały z siebie wszystko, zawsze chcemy mieć radość z gry i wygrywać – stwierdziła Sylwia Balcer, siatkarka GS UKS Krzanowice.