Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Z wizytą w wiecznym mieście

22.12.2009 00:00
W grudniu uczniowie G 5 w Raciborzu odwiedzili Rzym.
Wyprawa rozpoczęła się od wizyty we Wrocławiu, z którego startował samolot do Rzymu – głównego celu podróży. – Przy okazji zwiedziliśmy wrocławski Rynek, Ostrów Tumski i Katedrę św. Jana Chrzciciela. Wszyscy wypatrywali małych krasnali – wizytówki Wrocławia, które znajdują się w różnych zakątkach  miasta – relacjonują uczestnicy, nad którymi opiekę sprawowali ks. Wojciech Czekała, Dariusz Malinowski, Renata Dradrach-Szweda i Elżbieta Preisner.
 
Zwiedzanie włoskiego miasta natomiast zaczęło się od wieczornego spaceru. – Okazało się, że to miasto nawet w nocy tętni życiem – mówią uczniowie. Kolejne dni pielgrzymki upłynęły im na zwiedzaniu. W Watykanie byli na audiencji z ojcem św. Benedyktem XVI. – Mieliśmy wielkie szczęście, ponieważ papież przejeżdżał tuż obok nas – opowiadają. Odwiedzili Bazylikę Świętego Piotra, grób Jana Pawła II, Castel Sant’Angelo, Piazza Navona, Panteon, Piazza Venezia. – Następnie w polskim kościele pw. św. Stanisława  przeżyliśmy wspólnie mszę świętą – wspominają. Ich kolejnymi celami były Koloseum, Bazylika S. Maria Maggiore, Fontanna di Trevi i stare Schody Hiszpańskie.
 
– Wszystko uwieczniliśmy na zdjęciach. Wyjazd ten na długo, o ile nie na zawsze, pozostanie w naszej pamięci – kończą uczestnicy pielgrzymki.
 
(oprac. JaGA)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09