Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (922) Data wydania: 15.12.09

Popłynęła po złoto

W Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim od 26 do 29 listopada, po złoty medal w kategorii seniorek sięgnęła na 200 m stylem klasycznym Agnieszka Ostrowska z AZS PWSZ Racibórz.
Wynik, który uzyskała na 200 m stylem klasycznym 2.24,12 dał jej prawo startu w Mistrzostwach Europy Seniorów w Stambule. Zawody w Gorzowie Wielkopolskim zgromadziły 436 zawodników z 74 klubów, w tym z AZS PWSZ Racibórz. Oprócz Agnieszki Ostrowskiej medale w kategorii młodzieżowców zdobyli Katarzyna Widzik, Paweł Dembniak oraz zespoły sztafetowe kobiet i mężczyzn.
 
Agnieszka Ostrowska – AZS PWSZ Racibórz, trener Piotr Generalczyk
1 m. seniorów, 1 m. młodzieżowców 200 klasycznym 2.24, 12 (min. ME Seniorów w Stambule)
3 m. seniorów, 2 m. młodzieżowców 100 klasycznym 1.08,82.
 
Wyniki pozostałych zawodników AZS PWSZ Racibórz w kategorii młodzieżowców:
Katarzyna Widzik – AZS PWSZ Racibórz trener Marcin Kunicki
3 m. 200 grzbietem 2.31,32
4 m. 100 grzbietem 1.09,05.
 
Paweł Dembniak – AZS PWSZ Racibórz
3 m. 100 zmiennym 0.58,58,
4 m. 50 motylkowym 0.24,92,
4 m.100 motylkowym 0.56,15,
 
Wyniki sztafet AZS PWSZ Racibórz  w kategorii młodzieżowców:
2 m. 4x50 zmiennym K 2.04,91 (Katarzyna Widzik, Agnieszka Ostrowska, Katarzyna Dembniak, Sabina Kajtoch),
2 m. 4x100 dowolnym 4.25,15 (Katarzyna Dembniak, Katarzyna Widzik, Sabina Kajtoch, Agnieszka Ostrowska)
2 m 4x200 dowolnym  K (9.29,35 (A. Ostrowska, Katarzyna Dembniak, Sabina Kajtoch, Katarzyna Widzik),
2 m. 4x100 zmiennym K 4.01,13 (Daniel Bugdol, Artur Klimczak, Paweł Dembniak, Bartłomiej Mazurkiewicz),
2 m. 4x50 zmiennym 1.46,72 (Daniel Bugdol, Artur Klimczak, Paweł Dembniak, Bartłomiej Mazurkiewicz)
3 m. 4x100 dowolnym  M 3.42,58 (Daniel Bugdol, Artur Klimczak, Bartłomiej Mazurkiewicz, Paweł Dembniak)
3 m. 4x200 dowolnym 8.38,45 (Daniel Bugdol, Artur Klimczak, Kamil Ziemianin, Bartłomiej Mazurkiewicz).
 
Marcin Kunicki – trener – AZS PWSZ Racibórz: Po  raz pierwszy startowaliśmy jako AZS PWSZ Racibórz, zawsze startowaliśmy jako zespół akademicki i w tym roku założyliśmy sekcję wyczynową.
 
W akademickich zawodach byliśmy bezkonkurencyjni i w 2009 roku zdobyliśmy 21 medali, a w 2008 roku 26 medali. W tych mistrzostwach  AZS PWSZ Racibórz zdobył 13 medali w tym 2 w kategorii Seniorskiej i 11 w kategorii młodzieżowców.
 
Nie pamiętam samego wyścigu, płynęłam na maksa i  dobrze mi się płynęło, jest to pierwszy poważny krok w tym klubie – powiedziała Agnieszka Ostrowska, złota medalistka Mistrzostw Polski w pływaniu, zawodniczka AZS PWSZ Racibórz.
 
– Trenuję w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu i dalej współpracuję z trenerem Piotrem Generalczykiem, z którym  przedtem trenowałam 3 lata w SMS-ie, i jestem wdzięczna za tę współpracę. Do Raciborza trafiłam trochę przypadkowo, ponieważ po gimnazjum, gdzie trenowałam pływanie, chciałam dalej kontynuować uprawianie tej dyscypliny sportu, którą trenuję już od 9 lat. Wybór padł na Racibórz, ponieważ tutaj pracował trener  Piotr Generalczyk, który jest dobrym fachowcem. Na te mistrzostwa jechałam z planem obrony tytułu z lata tego roku na długim basenie. Obroniłam tytuł z czasem 2.24.12 i zdobyłam minimum na Mistrzostwa Europy w Istambule. Czas ten pozwalałby mi na ME zakwalifikować się do pierwszej 16 mistrzostw. Jest to fajne uczucie być najlepszym w Polsce – dodała  Agnieszka Ostrowska.
 
WiZ