Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Podwójny sukces Pawłowa

08.12.2009 00:00
28 listopada na hali sportowej w Pietrowicach odbył się maraton piłkarski uczniów szkół podstawowych o miano Mistrza Gminy Pietrowice Wielkie.
W turnieju wzięło udział 70 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w Pawłowie, Krowiarkach, Samborowicach i Pietrowicach Wielkich. Podwójne zwycięstwo przypadło uczniom z SP w Pawłowie, którzy będą reprezentować gminę w zawodach powiatowych w Nędzy (chłopcy) i Rudniku (dziewczęta).
 
W turnieju dziewcząt uczennice z Pawłowa po wyraźnych zwycięstwach 6:2 nad Pietrowicami i 5:1 nad Krowiarkami  trafiły na bardzo dobre  piłkarki z Samborowic z bramkarką Michaelą Pośpiech. Skromną wygraną 1:0 zapewniła  Nicol Gwóźdź, która wraz z uczennicą III klasy Aleksandrą Schmidt strzeliła po 5 bramek w turnieju. Rywalizacja wśród chłopców była zacięta i losy końcowego zwycięstwa ważyły się do ostatniego meczu finałowego między Pawłowem i Krowiarkami.
 
Uczniowie z Krowiarek wcześniej dość niespodziewanie pokonali 2:0 Pietrowice, jednak  kosztowało ich to sporo sił, gdyż w meczu z Pawłowem nie pokazali wcześniejszych atutów, ulegając SP Pawłów 0:2 po bramkach Eliasza Ziętka i Roberta Lazara. Chłopcy z Pietrowic dopiero w ostatnim meczu zagrali bardzo skutecznie, punktując SP Samborowice 6:0, co pozwoliło  gospodarzom zająć trzecie miejsce w turnieju. Mimo że chłopcy z Samborowic zajęli IV miejsce, to pod wodzą Roberta Niewiery potrafili zremisować 1:1 z dwoma najlepszymi ekipami turnieju.
 
Wyniki turnieju dziewcząt:
PAWŁÓW – KROWIARKI 5:1
SAMBOROWICE – PIETROWICE 1:0
PAWŁÓW – PIETROWICE 6:2
KROWIARKI – SAMBOROWICE 0:0
PAWŁÓW – SAMBOROWICE 1:0
PIETROWICE – KROWIARKI 3:2
 
Tabela:
1. PAWŁÓW 9 PKT 12:3
2. SAMBOROWICE 4 PKT 1:1
3. PIETROWICE 3 PKT 5:9
4. KROWIARKI 1 PKT 3:8
 
Wyniki turnieju chłopców:
PAWŁÓW – PIETROWICE 1:1
SAMBOROWICE – KROWIARKI 1:1
PAWŁÓW – SAMBOROWICE 1:1
PIETROWICE – KROWIARKI 0:2
PAWŁÓW – KROWIARKI 2:0
PIETROWICE – SAMBOROWICE 6:0
 
Tabela:
1. PAWŁÓW 5 PKT 4:2
2. KROWIARKI 4 PKT 3:3 (bezpośredni mecz 2:0)
3. PIETROWICE 4 PKT 7:3 (bezpośredni mecz 0:2)
4. SAMBOROWICE 2 PKT 2:8
 
Skład Mistrzów Gminy – dziewczęta SP PAWŁÓW:
Aleksandra Schmidt, Nicol Gwóźdź, Łucja Przybyła, Jessica Zuber, Magda Stanik, Teresa Zemelka, Aneta Grabowski.
 
Skład Wicemistrzów Gminy – dziewczęta SP SAMBOROWICE: Agata Wittek, Wiktoria Żymełka, Natalia Trojańska, Sandra Krupa, Katarzyna Kuligowska, Simona Tłuczykont i bramkarka Michaela Pośpiech.
 
Skład III drużyny turnieju – dziewczęta SP PIETROWICE:
Karina Kittel, Agata Stein, Patrycja Nowak, Dominika Suchanek, Natalia Węglarz, Magda Reichel, Paulina Kycia.
 
Skład IV drużyny turnieju dziewcząt – SP KROWIARKI: Beata Dyrcz, Magdalena Kowacz, Katarzyna Szydłowska, Karolina Weleda, Ola Stosiek, Magdalena Szuba.
 
Skład Mistrzów Gminy – chłopcy SP PAWŁÓW:
Paweł Grela, Eliasz Ziętek, Robert Lazar, Marcin Skowronek, Michael Dokupil, Kamil Kalus, Patryk Ploch, Karol Zemelka.
 
Skład Wicemistrzów Gminy – chłopcy SP KROWIARKI: Dawid Modła, Paweł Przybyła, Dawid Czorniczek, Daniel Meissner, Patryk Holeczek, Jakub Otręba.
 
Skład III drużyny turnieju chłopców – SP PIETROWICE :
Michał Wilczek, Patryk Ruciok, Adam Moc, Marcin Staniek, Szymon Wittek, Denis Grud, Patryk Kyrcz, Tomasz Widok, Marek Świrzewski, Patryk Krutki, Michał Krutki, Jakub Moc.
 
Skład IV drużyny turnieju chłopców – SP SAMBOROWICE :
Florian Nieborowski, Marek Kubik, Radosław Kuligowski, Denis Herber, Rafał Kubik, Robert Niewiera, Szymon Kubik, Damian Kubik.
 
(r)
  • Numer: 49 (921)
  • Data wydania: 08.12.09