Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Rudzcy policjanci poczekają na nowy samochód

08.12.2009 00:00
Policjanci z Rud zwrócili się do urzędników z Kuźni z prośbą o nowy radiowóz.
Swoją prośbę uzasadniają tym, że obecny radiowóz ma 233 tys. przebiegu, jest mocno wyeksploatowany i często się psuje. Policjanci dodają, że Komenda Wojewódzka Policji prowadzi obecnie akcję wymiany radiowozów. Gminy, które zgłoszą ofertę, mają dofinansować zakup w kwocie 33 tys. zł. Policjanci dodają, że teren objęty działaniem Posterunku Policji w Rudach jest bardzo zróżnicowany, sporo jest obszarów leśnych, po których funkcjonariusze muszą poruszać się samochodem, przez co częściej się on psuje.
 
Kuźnia Raciborska, póki co, nie ma zamiaru przystąpić do akcji. – Myśmy już dofinansowali samochody dla Kuźni i Rud. Nasza sytuacja finansowa jest trudna i powinniśmy się wstrzymać z dodatkowymi wydatkami. Angażujemy się w monitoring i fotoradary. Poczekajmy, aż sytuacja finansowa się ustabilizuje – mówiła na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Rita Serafin.
 
Zaskoczony tymi słowami był Tadeusz Koral. – Kiedy finansowaliśmy jakieś samochody? Dziwię się, że policjanci z Kuźni nie reagują. Może warto rozważyć inwestycję dla dwóch posterunków, ich rejon działania jest dość duży – zastanawiał się radny. Usłyszał, że nie ma pieniędzy nawet na jeden radiowóz, nie mówiąc o dwóch. To oznacza, że rudzcy policjanci na nowy wóz będą musieli poczekać.
 
(e.Ż)
  • Numer: 49 (921)
  • Data wydania: 08.12.09