Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Piją wszyscy, w każdym wieku

10.11.2009 00:00
Utrata prawa jazdy, a nawet 2 lata więzienia nie przeraziły kierowców, którzy odważyli się po przysłowiowym „kielichu” wsiąść w miniony weekend za kierownicę.
W ciągu dwóch dni raciborska policja zatrzymała sześciu nietrzeźwych kierujących w tym dwóch rowerzystów. Rekordzista miał przeszło 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
 
Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 18 do 64 lat. Rekordzistą był zatrzymany w niedzielę przy ulicy Nowej 27-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna wsiadł za kierownicę fiata uno, mając przeszło 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, jak się okazało, zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 
 
U pozostałych badanie stanu trzeźwości wykazało od promila do ponad dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grożą nawet 2 lata pobytu w więzieniu. – Wypicie nawet jednego kieliszka wódki czy jednego piwa powoduje zmiany reakcji na warunki drogowe u kierującego spowolnienie podejmowanych w czasie jazdy decyzji, zawężenie pola widzenia i brak możliwości rzeczywistej oceny sytuacji na drodze – przypomina sierżant Anna Wróblewska, rzeczniczka raciborskiej policji.
 
(acz)
  • Numer: 45 (917)
  • Data wydania: 10.11.09