Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Nowy komendant przy Dąbrowskiego

10.11.2009 00:00
Straż Graniczna ma już nowego komendanta.
Z dniem 1 listopada na stanowisko komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu został powołany podpułkownik SG Wojciech Skowronek – dotychczasowy zastępca komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
 
Ppłk SG Wojciech Skowronek na tym stanowisku zastąpił pułkownika Piotra Pysza, który swoją dalszą służbę w straży granicznej będzie kontynuował w Komendzie Głównej Straży Granicznej w Warszawie. Decyzja ministra o powołaniu ppłk Wojciecha Skowronka na stanowisko komendanta oddziału została odczytana na uroczystej zbiórce, w obecności przedstawicieli Komendy Głównej Straży Granicznej, kadry Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz zaproszonych gości. Po zapoznaniu z treścią decyzji nastąpiło symboliczne przekazanie sztandaru oddziału nowemu komendantowi, podpisanie protokołów, a następnie złożenie meldunku zastępcy komendanta głównego straży granicznej płk SG Jackowi Bajgerowi.
 
Uroczystość była również okazją do okolicznościowych wystąpień oraz przekazania podziękowań płk SG Piotrowi Pyszowi za dotychczasową służbę w Śląskim Oddziale Straży Granicznej, a ppłk SG Wojciechowi Skowronkowi gratulacji z tytułu objęcia z szczytnej i odpowiedzialnej funkcji komendanta oddziału.
 
Wojciech Skowronek ma 39 lat. Nowy komendant jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych, Uniwersytetu Opolskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Ma żonę i dwie córki. Mieszka w Raciborzu. Służbę w mundurze rozpoczął w 1989 roku, w Wojskach Ochrony Pogranicza. Od 1993 roku pełni nieprzerwanie służbę w Śląskim Oddziale Straży Granicznej, zdobywając doświadczenia służbowe na różnych stanowiskach, od zastępcy i komendanta terenowej placówki straży granicznej, poprzez zastępcę i naczelnika wydziału w komendzie oddziału, aż do stanowiska zastępcy komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Odznaczony m.in. Krzyżem Zasługi Za Dzielność, który otrzymał w 1997 roku za zwalczanie skutków powodzi.
 
(acz)
  • Numer: 45 (917)
  • Data wydania: 10.11.09