Numer: 42 (914) Data wydania: 20.10.09

Dobici Bębenkiem

W meczu na szczycie A klasy 11 kolejki LKS Brzezie przegrało u siebie z LKS Buk Rudy.
Początek nie zapowiadał niczego niezwykłego, wyrównany mecz, gdzie goście atakowali, co przyniosło im bramkę w 8 min meczu strzeloną przez Tomasza Boka. Gospodarze grali z kontry i wyrównali 5 minut później po golu Marka Juroszka.

Poza tym ataki to z jednej to z drugiej strony i niewykorzystane sytuacje, przewaga jednak była po stronie gości, ale wynik 1:1 nie uległ zmianie w tej części gry.

Początek drugiej połowy był podobny, ale goście lepiej grali piłką, krótkimi podaniami, na jeden kontakt. W 54 min meczu goście znowu wyszli na prowadzenie po kuriozalnym błędzie obrony, a strzelcem był Piotr Bębenek. W 65 min Marcin procek dostał podanie z lewego skrzydła i podwyższył wynik na 3:1 dla LKS Buk Rudy. 7 minut później Piotr Bębenek strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu po dograniu piłki z prawej strony. Ten sam zawodnik 6 minut później rozpoczął rajd z piłką od połowy boiska, w którym asystowali mu dwaj obrońcy. Nie przerywając tego ataku na bramkę, wjechał do szesnastki i strzelił trzecią bramkę w tym meczu, a dla drużyny była to 5 z kolei. W następnych minutach gospodarze przeżyli wstrząs, stracili dwie bramki w ciągu 6 minut. Jedną strzelił Mateusz Procek w 81 min, drugą 3 min później Tomasz Bok, ustalając wynik spotkania na 7:1 dla LKS Buk Rudy.

LKS Brzezie – LKS Buk Rudy   1:7 (1:1)

Bramki: 8 min 0:1 Tomasz Bok, 13 min 1:1 Marek Juroszek, 54 min 1:2 Piotr Bębenek, 65 min 1:3 Marcin Procek, 72 min 1:4 Piotr Bębenek, 78 min 1:5 Piotr Bębenek, 81 min 1:6 Mateusz Procek, 84 min 1:7 Tomasz Bok.
LKS Brzezie: Grzegorz Sekuła – Wojciech Kurocik, Dariusz Kulikowski, Marcin Stawinoga, Wojciech Jakubczyk, Krzysztof Wyżgoł (Krzysztof Stawinoga 46’), Leszek Koczwara (Damian Gajda 62’), Daniel Gawełek,
Tadeusz Góralski (Ran Raingsei 85’), Michał Franiczek (Daniel Rajman 77’), Marek Juroszek.
Rez: Marek Zapotoczny, Bauer Mirosław.
Trener: Ryszard Ulański

LKS Buk Rudy: Ryszard Morgała, Piotr Bębenek, (Mateusz Giemza 86’) Artur Bębenek, Łukasz Moric (Grzegorz Moric 75’), Tomasz Bok (Michał Depta 86’), Adam Bok (Łukasz Wenglorz 73’), Marcin Bok, Mateusz Procek, Marcin Procek, Mariusz Wanglorz.
Rez: Marek Depta.
Trener: Waldemar Kowol
Żółte kartki: Krzysztof Wyżgoł.

Sędzia główny Jan Stanienda, asystenci: Wacław Błaszczok, Bronisław Pytlik.

Ryszard Ulański – trener LKS Brzezie: Z powodu kontuzji, kartek i spraw osobistych w tym meczu nie grało 6 zawodników z podstawowego składu. Linia pomocy całkowicie nowa, obrona słabo zagrała nie spodziewałem się takiej porażki.

Waldemar Kowol – trener LKS Buk Rudy: Pierwsza połowa była wyrównana, mieliśmy parę sytuacji, ale nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie nasz zespół był o klasę lepszy, grał piłką, dobre stałe fragmenty gry, w których padały bramki. Jestem zadowolony z postawy drużyny w tym meczu.