Numer: 41 (913) Data wydania: 13.10.09

Wygrana, która jest porażką

Korespondencja własna z Austrii.
W rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Mistrzyń piłkarki RTP Unii Racibórz pokonały na wyjeździe austriacki zespół SV Neulengbach.  Austriaczki wygrały jednak pierwszy mecz w Raciborzu 3:1 i to one awansowały do 1/8 finału.

– Dla Polek jest to mecz o wszystko i będzie ciężej niż w Raciborzu – mówiła przed meczem trenerka SV Neulengbach Olga Hutter. I nie pomyliła się. Od początku spotkania raciborzanki grały jak w transie, ale w pierwszej połowie meczu z 8 sytuacji stuprocentowych na strzelenie bramki nie udało się wykorzystać ani jednej. Bardzo dobra gra według założeń przedmeczowych, prostopadłe podania i krosowe „wrzuty” za plecy obrończyń uruchamiały Sznyrowską i Wiśniewską w ataku. Te jednak w sytuacjach „sam na sam” z bramkarką nie potrafiły pokonać dobrze dysponowanej w tym dniu Jasmin Pfeiler. Okazje do goli miały także Żelazko i Winczo.

Odpowiedzią zawodniczek SV Neulengbach była jedyna sytuacja w 44 min, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym piłka uderzyła w poprzeczkę. Poza tą akcją prawie nie wychodziły ze swojej połowy.

Druga połowa przebiegała dalej pod dyktando unitek, ale nie było już takich zmasowanych ataków na bramkę Austriaczek. Raciborzanki miały jeszcze 4 sytuacje, z tego jedną wykorzystała Agnieszka Winczo. W 69 min meczu strzeliła gola po podaniu Anny Żelazko i dała prowadzenie i nadzieję na korzystny wynik w tym meczu całej ekipie RTP Unii Racibórz i kilkunastu kibicom z Raciborza.

Bramka Agnieszki Winczo na 1:0 dla Unii była ostatnią bramką Unii w tym meczu i Lidze Mistrzyń, bo do dalszych gier awansowała drużyna SV Neulengbach. – Zawodniczki Unii naciskały przez 55 minut, potem kontrolowaliśmy przebieg gry na boisku. Ta jedna stracona bramka nic nam nie zaszkodziła – skomentował mecz kierownik drużyny SV Neulengbach Bruno Mangl.

SV Neulengbach - RTP Unia Racibórz 0:1 (0:0)

Bramki: 69 min Agnieszka Winczo (RTP Unia)
SV Neulengbach: Jasmin Pfeiler – Monica Hickmann Alves, Alexandra Bíróová, Ines Ruiss, Nina Burger, Daniela Tasch, Katrin Entner, Natascha Celouch (Novotny70’), Julia Brandtner (Gstottner 79’), Celia Liese Brancao-Ribeiro (Faustenhammer 88’), Fabiana Guedes Rodrigues.

RTP Unia: Daria Antończyk – Hanna Konsek, Daria Kasperska, Agnieszka Karcz, Agata Mańczyńska (Agnieszka Różkowska 78’), Marlena Hajduk, Anna Żelazko, Agnieszka Winczo, Marta Stobba, Anna Sznyrowska (Paulina Rytwińska 45’), Patrycja Wiśniewska (Marta Sęga 90’).

Żółte kartki: Katrin Entner – Patrycja Wiśniewska, Paulina Rytwińska, Anna Żelazko.

Sędziowała: Claudine Brohet (Belgia).

Widzów: 650.

Remigiusz Trawiński – I trener
Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie tylko brakło skuteczności. Musimy się zastanowić, co dalej robić, bo sytuacja za rok może się powtórzyć. Brak ogrania z silnymi zespołami zaważył na tym, że nie awansowaliśmy do dalszej rundy.

Andrzej Jasiński – II trener
Po pierwszej połowie mogliśmy być już w drugiej rundzie Ligi Mistrzyń. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, nie daliśmy pograć przeciwnikowi, praktycznie drużyna SV Neulengbach nie stworzyła sobie żadnej okazji do strzelenia bramki.

Natalia Surma – piłkarka
W meczu dobrze zagrała obrona. W Raciborzu gra nie wyglądała tak źle, a SV Neulengbach nie miała dużo sytuacji do strzelenia bramki. Miałyśmy słabą skuteczność w Raciborzu i Neulengbach.

Anna Żelazko – piłkarka
Na własne życzenie nie awansowałyśmy. Na wyniku zaważył brak ogrania z silnymi zespołami. Powinniśmy awansować, bo była duża szansa, szkoda dużej pracy, jaką wykonaliśmy, przygotowując się do tych rozgrywek.

Hubert i Karol Czogała – kibice
Zaważył mecz przegrany w Raciborzu, gdzie zmarnowaliśmy dużo sytuacji do strzelenia bramki. W tym meczu do połowy powinniśmy prowadzić 4:0, Szkoda zmarnowanych akcji i niewykorzystanej szansy awansu do następnej rundy.