Numer: 36 (908) Data wydania: 08.09.09

Zwycięstwo jak na mistrzynie przystało

Pewne trzy punkty wywiezione z Białej Podlaskiej, RTP Unia Racibórz pokonała tamtejszy AZS 4:0.
Zawsze groźne na swoim terenie piłkarki AZS Biała Podlaska nie dały rady piłkarkom z Raciborza. Przez pierwsze 15 minut gra była wyrównana, piłkarki Białej Podlaskiej grały agresywnym pressingiem, co utrudniało rozegranie akcji. Potem unitki zaczęły grać szybciej i dokładniej piłką. W 29 minucie doskonałe podanie od Agnieszki Winczo otrzymała Ania Sznyrowska, która z ostrego kąta mocnym strzałem ulokowała piłkę w bramce.

W 40 minucie na 0:2 podwyższyła Ania Żelazko i ustaliła wynik pierwszej połowy.

Po przerwie przewaga unitek wzrosła jeszcze bardziej. Ofensywnie zagrały także zawodniczki Białej Podlaskiej, które za wszelką cenę chciały zmienić wynik meczu, co było okazją do szybkich kontr w wykonaniu zawodniczek Unii. W 55 min swojego pierwszego gola w tym sezonie strzeliła Wiśniewska po dograniu piłki przez Sznyrowską. Kilka minut później Anna Żelazko strzeliła z 40 metrów, bramkarka wybiła piłkę, ale wobec dobitki Wiśniewskiej była już bezradna. Potem kolejnych okazji nie wykorzystały kolejno: Winczo w 68 min, Żelazko w 75 oraz Sznyrowska w 90 min. Po złym rozegraniu piłki przez Darię Kasperską miejscowe piłkarki miały w drugiej połowie jedną bramkową sytuację, ale wszystko wyjaśniła Daria Antończyk.

Trener Trawiński podkreślił dobrą i konsekwentną grę naszych piłkarek. Zadowolony był z postawy wszystkich występujących w meczu zawodniczek. Cieszył powrót do drużyny Marty Sęgi oraz pierwsze bramki Patrycji Wiśniewskiej.

Już w najbliższą środę, 9 września o godz. 17.00 zawodniczki RTP Unia zagrają na stadionie OSiR z AZS Wrocław.

AZS PWSZ Biała Podlaska – Unia Racibórz 0:4; bramki: Sznyrowska 29’, Żelazko 40’, Wiśniewska 55’, 60’.

Unia: Antończyk – Karcz, Kasperska, Konsek (Darda 46’) – Manczyńska (Sęga 60’), Rytwińska, Winczo (Hajduk 66’), Syerova-Żelazko-Sznyrowska (Rżany 76’), Wiśniewska.