Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Na hali po raz czwarty grali

27.01.2009 00:00
W Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu odbył się IV Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

– Kolejna edycja tego turnieju pokazała, że istnieje duża potrzeba organizacji zawodów w halowej piłce nożnej w okresie zimowym – przyznaje organizator turnieju i nauczyciel WF w ZSB, Andrzej Gaj.

Organizatorem turnieju, który odbył się 22 stycznia, był Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu, a patronem Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał starosta Adam Hajduk. Nie zabrakło również inspektora do spraw sportu w starostwie Piotra Kielara. Zawody czujnym okiem obserwował sędzia z Wydziału Sędziowskiego – Krzysztof Złoczowski. Sekretariat zawodów prowadzili uczniowie: Sylwester Kalemba, Dominik Drzymała i Jacek Sebastian.

Walczyli o każdą bramkę

Do ciekawych piłkarskich zmagań stanęło osiem składów. W drodze meczy eliminacyjnych do półfinałowych spotkań awansowały drużyny ZSBiRR – ZSOMS 4:6 (2:4), oraz ZSZ – ZSE 4:1 (1:1). Mecz o VII m. ZSM – I LO 2:3 (0:2). Spotkanie o V pozycję ZPiSdlaN – ZSBiRR 2 2:6 (2:2). W meczu o ostanie miejsce na podium walczyły składy ZSBiRR i ZSE. Trzecią pozycję zgarnęli ci pierwsi wygrywając z Ekonomikiem 4:1 (1:0). W emocjonującym finale uczniowie z ZSOMS wygrali z piłkarzami z ZSZ wynikiem 4:2 (1:1).

Organizacja na piątkę

– Z czwartej edycji turnieju jestem zadowolony. W tym roku bardzo pomogli moi uczniowie, wykazując się dużą samodzielnością i odpowiedzialnością w sprawnym przebiegu turnieju. Wszyscy uczestnicy na bieżąco byli informowani o wynikach meczy i praktycznie nie było żadnego momentu przestoju oraz nerwowych sytuacji. Do dobrej organizacji turnieju dołożyły się również dziewczęta z klasy I, które pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Joanny Toniarz w przerwie po meczach eliminacyjnych zaprezentowały swój krótki program taneczny, wzbudzając duże zainteresowanie wśród chłopców – śmieje się organizator zawodów, Janusz Gaj.

Najlepsze składy

Końcowa kolejność turnieju: I m. Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, II m. Zespół Szkół Zawodowych, III m. Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych, IV m. Zespół Szkół Ekonomicznych, V m. Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych 2, VI m. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich, VII m. I Liceum Ogólnokształcące, VIII m. Zespół Szkół Mechanicznych.

W składzie zwycięzców zagrali: Mateusz Procek (6 bram.), Krzysztof Michna (6 bram.), Piotr Rataj, Paweł Kostrzewa (1 bram.), Michał Piątek, Martin Sobeczko (4 bram.), Marcin Rusin (2 bram.), Cezary Puzio (2 bram.). Trener: Maciej Pitry.

Wszystkim drużynom nagrody wręczył dyrektor szkoły Jacek Kąsek. Organizatorzy przewidzieli również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju, z dorobkiem 8 bramek, został Piotr Zbrzeski z ZPiSdlaN. Najlepszy zawodnik: Marek Wesoły ZSZ. Najlepszy bramkarz: Łukasz Cygler ZSBiRR.

Chętnych nie brakuje

– Młodzież chętnie bierze udział w tych zawodach, mogąc rywalizować z rówieśnikami z innych szkół. Widzę, że jest zapotrzebowanie na tego typu zawody, a ja tyko wypełniam lukę w kalendarzu sportowym na zimę. Już miesiąc przed turniejem dochodziły do mnie sygnały od uczniów, czy turniej się odbędzie w tym roku? Pomimo skromnych warunków w naszej szkole pokazaliśmy kolejny raz, że można zrobić coś, czym młodzież jest zainteresowana i to mnie bardzo cieszy. Poziom turnieju jest coraz wyższy i aby wygrać te zawody, naprawdę trzeba się wykazać dużymi umiejętnościami piłkarskimi – kończy Andrzej Gaj.

(asr)

  • Numer: 4 (876)
  • Data wydania: 27.01.09