Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (831) Data wydania: 18.03.08

Sportowe święto w Rudniku

Nowo wybudowana hala sportowa przy ZSO w Rudniku gościła 8 marca 84 zawodników z 29 klubów.

Podczas uroczystego otwarcia organizatorzy wyróżnili zasłużonych działaczy honorowymi odznakami LZS i PZZ. – Jest to dla nas zaszczyt, że PZZ powierzył nam w tym miejscu kolejny raz organizację mistrzostw. Jest to dość duże wyzwanie dla działaczy i dla nas. Cieszy nas, że sędziowie, działacze oraz sami zawodnicy oceniają pozytywnie przygotowanie całego obiektu do rywalizacji i myślę, że ta pozytywna opinia pójdzie w Polskę. A to zaowocuje w przyszłości częstszą organizacją podobnych imprez. Będzie to bardzo dobrą wizytówką naszej gminy i całej ziemi raciborskiej – mówi wójt gminy Rudnik, Alojzy Pieruszka.

Odznaczenia

Za długoletnią i owocną pracę na rzecz sportu raciborskiego oraz promocję powiatu LKS Dąb Brzeźnica otrzymał odznaczenie „Herb Powiatu Raciborskiego”. – Licząc osiągnięcia klubu z zeszłego roku, zdobyliśmy ponad 200 medali w tym 74 złote. Są to wspaniałe wyniki, co w połączeniu z doskonałymi warunkami w postaci nowo wybudowanej hali, złożyło się na przyznanie nam organizacji zawodów – mówi prezes Dębu Brzeźnica, Hubert Skornia.

Wyniki

Widzowie mistrzostw w Rudniku oglądali ciekawe, finałowe walki, również z udziałem brzeźnickich zawodników. Z LKS Dąb Brzeźnica brało udział 6 zawodników, którzy wywalczyli miejsca w ścisłej czołówce: V m. Mateusz Woźniak 46 kg, I m. Ryszard Nowak 50 kg, I m. Paweł Drzeżdzon 54 kg, III m. Marcin Tumulla 58 kg, III m. Sebastian Jezierzański 69 kg, I m. Jacek Bileński 76 kg. W rywalizacji bardzo dobrze spisał się młody talent i nadzieja trenerów z Dębu, Jacek Bileński. – Czułem, że mój finałowy przeciwnik jest do pokonania i byłem pewny zwycięstwa. Niepotrzebnie podczas walki straciłem 2 punkty, jednak udało mi się położyć go na plecy i wygrać walkę przed czasem – mówi Jacek. – Po tych zawodach razem z trenerem będziemy przygotowywać się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jest to ważna impreza. Spróbuję powalczyć w niej o zwycięstwo, co pomogłoby mi zdobyć miejsce w kadrze na Mistrzostwa Europy – dodaje młody talent.

Bardzo duży wkład w sukcesy zawodników z Brzeźnicy miał ich trener Krzysztof Ołenczyn. W punktacji klubowej zapaśnicy Dębu zajęli I miejsce. Najlepszym zawodnikiem został Jacek Bileński, natomiast miano najlepszego technika, który nie stracił nawet 1 punktu w całym turnieju zdobył Paweł Drzeżdzon. Wyróżnienie otrzymał również Ryszard Nowak jako najlepszy zawodnik klubowy.

Patronat medialny nad imprezą objęły „Nowiny Raciborskie”. Sponsorami mistrzostw  byli m.in. Henkel Polska, Borbud, Rameta, Ernest Janeta, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, RSP Poniecice, Bank Spółdzielczy w Raciborzu.

Złota odznaka LZS:
Ewa Bańczyk
Antoni Bileński
Jerzy Wiśniewski
Maciej Kuska
Grzegorz Frankowski
Srebrna odznaka LZS:
Jan Badurczyk
Katarzyna Wiśniewska

Złota odznaka PZZ:
Gerard Matusik
Edmund Pazurek
Alojzy Pieruszka
Elżbieta Ceglarek
Bronisław Tomalik
Norbert Parys
Marcin Janik

Srebrna odznaka PZZ:
Piotr Drzeżdzon
Grzegorz Kampka
Jarosław Kaczyński
Danuta Jegliczka
Helmut Jambor

Brązowa odznaka PZZ:
Ryszard Hahn

(asr)