Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (816) Data wydania: 04.12.07

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Starszaki z Przedszkola nr 1 w Kuźni Raciborskiej 

  • Krzysiu Brzoska
    Babcia Lucyna mieszka w Kuźni. Jest taka średnio duża, ma czarno-brązowe włosy i chyba 61 lat. Kiedyś pracowała w szkole. Teraz robi obiadki, sprząta a czasem gramy w karty albo czytamy bajki. Ma dwa psy i ulubiony serial „Na dobre i na złe”. Kiedyś też go z nią oglądałem. Kocham ją i pomagam jej sprzątać i obierać cukinie.
  • Michalina Kowol
    Moja babcia Danuta bardzo mnie lubi i robi ze mną zadania i nawet gotuje mi obiadki i czasem deserki. Czasem chodzimy na spacery na plac zabaw albo jeździmy do Rybnika do kina. Babcia kiedyś pracowała w kopalni albo w szkole. Ma czerwone włosy, loki i nie wiem, jakie oczy, bo nie patrzyłam.
  • Julia Tykierka
    Babcia ma na imię Ela. Kiedyś pracowała w strusiach, w barach, dawała ludziom soki, lody i piwo. Lubi ze mną robić ciasto na zimę albo chodzimy do sklepu i kupuje mi takie malinki. Daje mi też kluski na parze i naleśniki. Mieszka w Kuźni, ale trochę długo się do niej jedzie. Fajnie jest z babcią.

Grupa starszaków z PP nr 23 w Raciborzu

  • Julia Pilch
    Babcia Misia jest fajna, bo robi mi różne ciasta, moje ulubione. Robi mi i mojej kuzynce różne zupy, jakie chcemy, po dwie, aż w dwóch garnkach gotuje. Druga babcia, Aga, robi kluseczki, dobry rosołek, mięsko, wszystko robi dobre. Dzisiaj, gdy do niej przyjdę, będę szaleć, ale cicho, bo Karolka będzie spała. Obie babcie mieszkają blisko, w Kietrzu.
  • Adaś Chromiec
    Moja babcia Wacia bawi się ze mną czasem, gotuje mi dobre zupki, dobre soczki do herbatków mi daje, czasem piecze dla mnie jakieś indyki i inne mięsa, robi mi bardzo dobre ciasta. Mogę u niej wyprowadzać pieska, bajki oglądać i grać z moim wujkiem. A babcia Zosia ze mną zostaje, gotuje mi dobre zupki, pozwala czasem wyjść na balkon, ogląda ze mną bajki i filmy.
  • Kuba Koczwara
    Kocham moje babcie Henię i Luckę. Henia piecze mi placki, łacuchy, mogę wychodzić z nią na dwór, kupuje mi coś, na plac zabaw z nią idę. Gotuje mi fajne zupki, pozwala mi włączyć bajkę, iść do dziadka. Gram z nią w warcaby. Babcia Lucka pozwala mi wychodzić na dwór samemu, z moją kuzynką, iść na górę się bawić i głaskać Reksia.

5 i 6-latki z Przedszkola na Płoni

  • Michał Rycka
    Mam dwie babcie, Klarę i Halinkę, która ma jasne włosy, takie zakręcone. Rzadko nosi okulary. Pracuje na polu. Lubię, jak przyrządza mi jajecznicę. Włosy babci Klary są szare. Obie bardzo kocham.
  • Julia Nowak
    Babcia Krysia ma czerwone włosy. Chodzi w spódnicy. Bawię się z nią w ganianego. Babcia Jasia ubiera się na czerwono. Ma krótkie, szare włosy. Lubię, jak ugotuje mi mięsko. Bawię się z nią w chowanego.
  • Mateusz Granieczny
    Babcia Ania mieszka w Kuźni i ma ciemne, proste włosy. Babcia Ela jest wysoka. Jej włosy są koloru czerwonego. Gotuje pyszną zupę pomidorową. Gra ze mną w gry komputerowe i w karty.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Za tydzień:
M.in. przedszkola z wojnowic, budzisk, turza, raciborza nr 15 i 20