Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (814) Data wydania: 20.11.07

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki głosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Przedszkole w Rudach

  • Oliwia Lubos
    Babcia Aniela mieszka razem z nami. Ma czarne włosy i jest dla mnie miła. Dużo robi w domu, pierze pranie, wiesza je, gotuje obiadek, czasem kotlecik, czasem rybkę, a do tego kartofelki. Czasem ze mną gra w karty i jeszcze robi jakieś rzeczy, ale nie pamiętam co. Babcia kiedyś była nauczycielką, jak mój tata teraz.
  • Kamil Kowalski
    Mam trzy babcie, ale opowiem o babci Gabrysi. Jest zastępczynią żony dziadka Tadka. Pracuje w szkole, uczy różne dzieci. Hoduje kwiatki, takie w ogródku, ma brązowe włosy i jest wesoła. Kiedyś miała psa, ale jej umarł.  Moja druga babcia – Ala – jest mamą mojego taty. Prababcia Mila, która ją urodziła, jest już na emeryturze, ma ciepły piec i jest dobra.
  • Filip Uchyła
    Fajnie jest mieć babcię, bo jest się do kogo przytulić. Babcia Ania ma włosy takie jakby czarne, jasny brąz i mieszka u nas na dole. Wyjeżdżamy czasem na wakacje i na ryby. Jak byłem trochę mały i nie chodziłem do przedszkola, to jej pomagałem zmywać naczynia. Podawam jej też kartofle jak struga i pomagam jej coś kroić.

Przedszkole nr 26 - grupa 1

  • Julia Pleszewska
    Babcia Marysia ma jasnobrązowe włosy, nosi okularki, bardzo lubię do niej przyjeżdżać, ona zawsze mi jakąś bajkę przeczyta. Jak przyjeżdżamy do niej z bratem, to budujemy ładne pałace. Mieszka w Kietrzu i często do niej jeździmy.
  • Karolina Jarząb
    Moja babcia ma na imię Bronia, ma szare włosy, kręcone, robi mi niekiedy naleśniki i ma okulary. Kocham moją babcię, bo mnie przytula i codziennie jakąś bajkę opowie, puszcza mi bajki na telewizorze. Mieszka w Raciborzu i często ją widuję. Fajnie mieć tak blisko babcię.
  • Alicja Jacheć
    Kocham babcię Kasię, bo gotuje mi moją ulubioną zupę z fasolkami. Ma czarne włosy kręcone i krótkie. Ma fajne klocki, którymi się zawsze bawimy, ja i moja młodsza siostra Beatka. Babcia ma fajne pluszowe misie. Mieszka w bloku, blisko przedszkola, i często się widujemy, przychodzi do nas do domu.

Przedszkole nr 26 - grupa 2

  • Julia Kołodziejczyk
    Moja babcia Ula ma czerwone włosy, ubiera się zawsze na czarno. Robi mi moje ulubione zupki, pomidorową. Lubię z nią chodzić do lasu na grzyby. Zawsze mi kupuje kakao, zabawki i słodycze. Dba o mnie. Mieszka w Raciborzu, więc widujemy się często. Lubię, jak gra ze mną w piłkę i w szachy.
  • Karolina Kamińska
    Kocham moją babcię Krysię, gotuje mi dobre obiadki i pozwala mi karmić psa. Lubię do niej jeździć i chodzić z nią do lasu. Babcia mieszka w Jankowicach. Ma niebieskie oczy i ma jasne włosy, jest okulistką i pracuje w szpitalu. Lubię u niej spać, bo wtedy mogę się bawić z psem i do kojca mu jedzenie dawać.
  • Karolina Kubala
    Babcia Ela ma blond włosy, loczki. Bardzo jest kochana. Mówię do niej zawsze Babciuś.  Gdy do niej przychodzę, kupuje mi zabawki i słodycze. Zabiera mnie na tańce, na spacerki do parku, jeździmy razem na rowerach. Ma kolczyki z serduszkami i gdy czyta, ma okulary. Ma dwie siostry, babcia jest najmniejsza z nich. Gdy mama wyjeżdża, babcia gotuje nam pyszne obiadki.

Za tydzień:
Przedszkola w Markowicach, krzanowicach i kuźni raciborskiej NR 2

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.