Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Laury dla prymusów

28.11.2006 00:00
Nagrodzono najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

W G5 w Raciborzu odbyła się uroczystość, podczas której wiceprezydent miasta Mirosław Szypowski nagrodził laureatów konkursów, wygranych w ubiegłym roku szkolnym.

  • Justyna Ciszek – laureatka konkursu „Europa w szkole” na etapie centralnym, zorganizowanym przez MEN
  • Aleksandra Gladus, Damian Porombka, Tomasz Wiśniewski i Alicja Żurakowska – laureaci Wojewódzkiego konkursu PTTK „Poznajemy Ojcowznę”
  • Jadwiga Lenart – laureatka konkursu biblijnego „Żak 2006”, zorganizowanego przez Kurię Biskupią Diecezji Opolskiej
  • Katarzyna Kałuzińska –  III m. w IV Wojewódzkim Dyktandzie z Jezyka Niemieckiego, zorganizowanym przez komisje Oswiaty DFK Województwa Śląskiego
  • Daria Soszyńska – zdobywczyni II m. w IV Wojewódzkim Konkursie Piosenki i Teatru Niemieckiego
  • Grupa teatralna – laureaci I m. w IV Wojewódzkim Konkursie Piosenki i Teatru Niemieckiego
  • Michał Machelski – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z j. polskiego „Multitest”
  • Hanna Gaj – wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z j. polskiego „Multitest”
  • Anna Piszczek – laureatka Diecezjalnej Olimpiady Wiedzy Religijnej „Żak”, zorganizowanego przez Kurię Biskupią Diecezji Opolskiej
  • Jan Rabczuk – nagroda I st. w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
  • Wojciech Kaczmarczyk – laureat Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego dla szkół podstawowych „Na podbój kosmosu”
  • Daniela Gorgosch – zdobywczyni I m. w wojewódzkim Konkursie z j. niemieckiego „Globus”
  • Dominik Biały – zdobywca II m. na szczeblu wojewódzkim w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”
  • Mateusz Kurkowski – zdobywca  I m. w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim oraz zdobywca I m. w Przeglądzie Młodzieżowych Form Kabaretowych Ż’art w Katowicach
  • Martyna Nowaczewska – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z j. niemieckiego „Multitest” oraz zdobywczyni I m. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie przedmiotowej z j. niemieckiego „Olimpus”
  • Sandra Linek – zdobywczyni Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z j. niemieckiego „Multitest” oraz zdobywczyni III m. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie przedmiotowej z j. niemieckiego „Olimpus”
  • Mateusz Baron – laureat w Ogólnopolskiej Olimpiadzie przedmiotowej z j. niemieckiego „Olimpus”
  • Angela Pękosz – zdobywczyni I m. w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z j. angielskiego oraz z matematyki „Multitest”, a także wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Oxford Plus
  • Rafał Urbanek – laureat w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z j. angielskiego „Multitest”
  • Adam Pieruszka – laureat w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z matematyki „Multitest”, wyróżniony w Miedzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
  • Piotr Herba – laureat w Międzynarodowym Konkursie Oxford Plus – matematyka
  • Joanna Peszka – zdobywczyni I m. w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” oraz III m. z matematyki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „Olimpus”, wyróżniona w tej samej olimpiadzie z j. angielskiego i j. polskiego
  • Sylwia Kapinos – zdobywczyni II m. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie przedmiotowej „Olimpus” z j. niemieckiego oraz I m. w Ogólnopolskim Konkursie z j. niemieckiego „Albus 2006”
  • Joanna Chlebus – laureatka II m. w Ogólnopolskim Konkursie „Urodziny Europy”
  • Anna Folęga – laureatka I m. w Wojewódzkim Konkursie z j. angielskiego „The Globe”
  • Oliwia Ogińska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z j. polskiego
  • Magdalena Blochel – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z jJ. polskiego
  • Barbara Wycisk – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Herberta
  • Aneta Komarnicka – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki
  • Lucyna Skorupa i Aleksander Szymanek – laureaci Miedzynarodowego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”
  • Bartłomiej Cegielski – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii
  • Martyna Myśliwiec – laureatka wielu konkursów przedmiotowych z j. niemieckiego: „Olimpus”, „Oxford Plus”, „Multitest” i „Mix”, a także z j. angielskiego „olimpus”, finalistka Olimpiady przedmiotowej z j. niemieckiego
  • Patryk Bugdol – finalista olimpiady przedmiotowej z j. niemieckiego, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z j. niemieckiego „Multitest”
  • Rafał Fojcik – laureat Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych z j. angielskiego i j. niemieckiego „Olimpus”, a także wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z j. angielskiego
  • Maciej Zając – laureat Konkursu „Matematyka Plus – Oxford educational”, wyróznienie w Miedzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”
  • Magdalena Wysocka – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z j. polskiego, finalistka podobnego konkursu z chemii
  • Martyna Tabisz – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z j. polskiego, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Czasopism Szkolnych
  • Mikołaj Siedlok – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii
  • Jakub Gruchot – laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Moja Szkoła w Unii Europejskiej”, organizowanego przez MEN oraz laureat Ogólnopolskiego Konkursu Czasopism Szkolnych
  • Michał Kamiński – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii
  • Magdalena Donda i Sandra Steciak – laureatki Europejskiego Konkursu Szkolnego 2006 „Europa w szkole”
  • Alina Mika i Piotr Pelczar – laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Moja Szkoła w Unii Europejskiej”, organizowanego przez MEN oraz laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Czasopism Szkolnych
  • Maciej Tytko – laureat Konkursu „Matematyka Plus – Oxford educational”, wyróżnienie w Miedzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2006”
  • Leszek Sput – alureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki, fizyki i chemii, Chór G4 – od wielu lat nagradzany na licznych festiwalach i konkursach o zasięgu wojewódzkim
  • Karol Młynarczyk – laureat Wojewódzkiego konkursu rzedmiotowego z matematyki, Ogólnopolskich Konkursów „MAT 2006”, „Alfik” oraz Albus „Matematyka Maratonu Matematycznego, wyróżnienie w Międzynarodowych Konkursach Matematycznych
  • Małgorzata Borek – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego
  • Jacek Fabian – laureat na szczeblu ogólnopolskim europejskiego Konkursu Szkolnego 2006 – „Europa w szkole”
  • Ewelina Heyduk – laureatka Konkursu Diecezjalnego Wiedzy Reilgijnej „Gimnazjalista 2006”
  • Martyna Jałowiecka – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę"
  • Ismena Jańska – zdobywczyni III m. w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Albus, nagrodzona także w Ogólnopolskim Konkursie „Moja Ziemia Mój Świat”
  • Grupa Teatralna z G5 – laureat I m. w  Ogólnopolskim Konkursie „Mój rok polsko–niemiecki”

(e)

  • Numer: 48 (763)
  • Data wydania: 28.11.06