Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (763) Data wydania: 28.11.06

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Brax Ton w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Wiktoria Kozdęba - PP 24 w Raciborzu
Babcia Maryla sprząta, jeździ samochodem i gotuje bardzo dobre łazanki. Lubi brązowy i czarny kolor. Ma pasemka. Razem chodzimy do sklepu. Kocham ją, bo jest dobra, kupuje mi zabawki.

Ala Jaroszek - PP 24 w Raciborzu
Często odwiedzam babcię Danusię. Chodzimy do małego kuzyna, do przedszkola i do domu. Wychodzimy na dwór, najczęściej na spacerek do parku. Teraz zostajemy w domu, bo kuzynka się urodziła. Babcia ma włosy blond. Jest fajna - gotuje mi moje najulubieńsze danie - makaron z magi.

Wiktoria Atłachowicz - PP 24 w Raciborzu
Babcia Irena mieszka w Raciborzu. Jest wysoka, ma ciemnoczerwone włosy i najczęściej chodzi w spodniach. Lubię u niej być. Gramy w chińczyka, chodzimy na spacery. Najbardziej smakują mi kluski, które robi. Gdybym miała dać jej jakiś prezent, namalowałabym coś ładnego.

Dominik Smołka - PP 11 w Raciborzu
Mieszkam z babcią Stasią, bo moi rodzice pracują za granicą. Kocham ją, bo ma dobre serce. Chodzimy do kawiarni, na huśtawki, czasem do sklepu zabawkowego i do McDonald’sa na kolacje. Ma włosy blond, ubiera się w ładne rzeczy i perfumuje się.

Zuzia Smyk - PP nr 11 w Raciborzu
Mam dwie babcie. Babcia Krysia jest bardzo fajna, zawsze się mną opiekuje, ma dobre serce. Chodzi ze mną na spacery, robi mi zupkę z płatkami Nestle, którą uwielbiam. Babcia Marysia ma siwe włosy i nosi spódniczkę. Kiedyś miała psa i trzy koty, a teraz ma tylko parę myszek na ganku.

Klaudia Czaderna - PP 11 w Raciborzu
Moje dwie babcie to Marysia i Ewa. Babcia Marysia mieszka w bloku. Ma dużo miejsca w domu. Mam u niej swój pokój. Babcia Ewa mieszka w domku - ma dla siebie górę i dół. Blisko jej domu jest sklep, więc mogę sama do niego chodzić.

Sylwester Ćwik  - PP w Bieńkowicach
Moja oma nazywa się Agnieszka, jest duża, chuda, tylko trochę stara i ma czarne włosy. Lubi jeść kluski, rybę i kotlety a ja zjem wszystko co mi ugotuje. Oma mieszka razem ze mną i często zabiera mnie do sklepu i coś mi kupuje. Oma nigdy nie krzyczy i bardzo ją kocham.

Emilia Pytlowany - PP w Bieńkowicach
Babcia Anna mieszka w Brzeziu. Przyjeżdża często, bo to mama od mojego taty. Lat ma tak średnio, chyba 13. Jest ładna, chodzi w spódniczce i świecącej bluzce i ma trochę siwe włosy. Robimy razem ozdoby na okno, takie grzybki. Najbardziej od babci smakują mi pycha kluski z sosem. Robi mi też ciasto, co wygląda jak babka i chłopek.

Zuzia Zeman - PP w Bieńkowicach
Moja kochana babcia Krysia ma brązowe włosy i jest ładna. Ile ma lat nie wiem, ale jest trochę stara. Mieszka w Opolu, to niedaleko. Jak przyjeżdża to bawimy się w chowanego i babcia chowa się do łazienki. Zabiera mnie też do Mc Donalds’a i piecze mi pyszne placki z jabłkami.

Dawid Kubny - PP w Bolesławiu
Babcia Jasia mieszka trochę daleko, w Kornicy. Kocham ją bo piecze ciastka, szyje i bawi się ze mną klockami. Ubiera się w spodnie i jeździ na rowerze do kościoła. Ile ma lat nie wiem, jest trochę stara ale nie za bardzo.

Oliwka Stuchły - PP w Bolesławiu
Babcia Krysia ma mało latek, jasne, lokate włosy i jest chudziutka. Kocham ją bo bawimy się razem w chowanego i ona się chowie albo w kącie albo za drzwi. Mieszka w Rakowie. Gotuje kluski, kotlety i zupkę.

Romek Modlich - PP w Bolesławiu
Babcia Danka gotuje mi kiełbaski, kartofle, kotlety i kitka-jelitka. Jest trochę stara, ma ciemne-jasne włosy i chodzi w spódnicy. Kocham ją bo mogę z nią futrować  kury.