Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 11 (726) Data wydania: 14.03.06

Ciekawiej niż u seniorów

Cztery medale zdobyli kadeci „Unii” w Wiosennym Pucharze Polski. Trener Ryszard Wolny liczył na przynajmniej jeden więcej.
Działacze MKZ „Unia” Racibórz kolejny raz udowodnili, że należy im częściej powierzać organizację krajowych imprez, bo z powierzonych zadań wywiązują się znakomicie. Od 3 do 5 marca gościli 278 zawodników z 51 klubów z całej Polski. W tym gronie, dzięki dobrym występom Knecia, Błońskiego, Zieziulewicza i Chomickiego zajęli drugie miejsce. Za raciborskim klubem znalazły się zapaśnicze potęgi - Poznań, Wrocław, Warszawa, Piotrków Trybunalski czy Chełm. To duży sukces, bo „Unia” wystawiła tylko dziesięciu zapaśników, a dla najsilniejszych punktowało po 20 zawodników.
 
Największą niespodzianką - jeśli chodzi o raciborzan - był brązowy medal Przemysława Chomickiego, który do fazy finałowej przedarł się w sobotni wieczór jako jedyny, poza pewniakiem jakim był Jacek Kneć. W sukces walczących w najcięższej kategorii Zieziuleiwcza i Błońskiego nie wątpiono w klubie ani przez chwilę - faktycznie finał był ich udziałem.
 
Drużyna zawalczyła dobrze. Ja chwalę ich jako całość. Ci młodsi, którzy będą kadetami jeszcze przez rok, mają wiele przed sobą ­- mówił prezes Grzegorz Pieronkiewicz. Podkreślał zadowolenie ekip z całej Polski z pobytu w Raciborzu i solidnej organizacji zawodów. Dziękuję obu samorządom za wsparcie finansowe imprezy, dzięki czemu mogła ona mieć odpowiedni poziom - podkreślał prezes MKZ.
 
Pierwsza dziesiątka klubów z raciborskiego Pucharu Polski zakwalifikowała się na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kadetów, które odbędą się pod koniec marca. Ostatnio „Unia” walczyła ponadto w Poland Open w Chełmie, gdzie wskutek kontuzji Plucińskiego i Karpińskiego oraz Aleksandra Sioraka wystąpił tylko jego brat Wacław. W tym samym czasie na Mistrzostwa Śląska grup młodzieżowych pojechało 40 zawodników MKZ. Wyniki z tych imprez podamy w kolejnych wydaniach „NR”.
 
Wyniki PP Kadetów
 
Kat. 50 kg - Mateusz Fojcik (LKS Owsiszcze, miejsce 17-23); 54 kg - Daniel Strachota (8); 58 kg - Mateusz Kliza (32-39); 63 kg - Przemysław Chomicki (3), Mateusz Wolny (19); 69 kg - Jacek Kneć (1); 76 kg - Wojciech Kudla (8), Piotr Żółtański (17), Damian Kłosek (23), Marcin Wystyrk (LKS Owsiszcze, 23); kat. 100 kg - Kamil Błoński (1), Wojciech Zieziulewicz (2).
 
RYSZRAD WOLNY, TRENER KADETÓW „UNII”
Myślę, że z tej grupy coś będzie. Miłą niespodziankę zrobił Przemysław Chomicki, przyznam, że na niego nie liczyłem. Więcej nadziei wiązałem ze Strachotą czy moim synem. Tak wynikało z treningów. W przypadku Przemka ten sukces powinien go zachęcić do intensywnej pracy, która go rozwinie. Może dołączy do bezkonkurencyjnych Knecia i Błońskiego. Nasi kadeci są lepsi od juniorów czy seniorów, których tak naprawdę nie mamy w Raciborzu. Nie można zgubić tych młodych zawodników. Polski Związek Zapaśniczy powinien stworzyć im odpowiednie warunki i przygotować do olimpiady w Londynie. Wtedy wyrosną z nich mistrzowie.
 
PIOTR SZCZEPONIOK, TRENER „UNII”
Zawsze liczymy na więcej, ale start był bardzo udany dla klubu. Najważniejszą dla tej grupy będzie Olimpiada Młodzieży. Tam będą rozdawane kwalifikacje na ME. Trzech naszych powinno je zdobyć.
 
KAMIL BŁOŃSKI (UCZY SIĘ W I KL. RACIBORSKIEJ SMS)
Pierwszego przeciwnika pokonałem łatwo w dwadzieścia sekund, drugiego też szybko położyłem na łopatki. Dopiero w trzecim pojedynku, z legionistą, męczyłem się dwie rundy. Finał stoczyłem z kumplem. Wszystko rozstrzygnęło się w parterze. Na treningach z Wojtkiem bywa różnie, raz on jest lepszy, raz ja.
 
JACEK KNEĆ (UCZY SIĘ W ZSM)
Pierwsze walki były jak rozgrzewka. W półfinale było trudniej, ale byłem skoncentrowany, podobnie jak w finale. Chcę pojechać na ME. Trzeba wygrać następne zawody, żeby mieć tą szansę. Poważnie traktuję ten sport. Postawiłem na „Unię”.
 
(ma.w)