Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (684) Data wydania: 29.11.05

Super babcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super. Również dla uczestników konkursu. Ale to na razie niespodzianka!
Dominik Panicz  PP nr 14 w Raciborzu
Babcia Danusia mieszka w Katowicach. Nieczęsto ja widuję. Czasem jadę do niej z rodzicami i młodszą o 4 lata siostrą. Chodzimy wtedy na ogródek. Babcia lubi sprzątać, oglądać informacje w telewizji i gotować różne zupy - mnie szczególnie smakuje rosół. Kocham ją i chciałbym jej życzyć zdrowia. Chętnie bym jej podarował dwa bukiety róż - czerwonych i różowych.
 
Maks Skowronek  PP nr 14 w Raciborzu
Mam dwie babcie - Anię i Teresę i dwie prababcie - Anielkę i Julkę. Wszystkim życzę, żeby żyły bardzo długo. Babcia Ania lubi gotować, myć garnki, wychodzić na spacery, robić ciasto. Babcia Teresa przychodzi po mnie do przedszkola. Lubi gotować obiady i pić kawę. Jak u niej spałem to mi włączała bajkę na DVD. Czasem się ze mną bawi.
 
Ania Nowodworska  PP nr 14 w Raciborzu
Babcia Lusia mieszka ze mną. Kocham ją. Bardzo lubi gotować, oglądać telewizję, a szczególnie wiadomości. Czasami się bawimy, a czasami gramy w karty. Czyta mi lub opowiada bajki o Kubusiu Puchatku albo smerfach. Kupuje mi wafelki i chodzi ze mną na sanki. Przychodzi po mnie do przedszkola. 
 
Irek Hanc PP w Babicach
Babcia Marysia dobrze gotuje i robi fajne ciasto z kremem. Mieszka daleko, ale jak ją odwiedzam to bawi się ze mną w chowanego albo klockami. W lato siedzimy u niej pod altaną, ma pieska, który nazywa się Jantar. Babcia Ania jest bardzo dobra, przynosi mi wszystko co ma w domu. A trzecia babcia mieszka daleko w górach.
 
Radosław Krzyśko PP w Babicach
Jedna babcia, ta która mieszka ze mną, nazywa się Marysia. Oma Jadwiga też mieszka ze mną. Mam jeszcze babcię Bertę i babcię Marylę, która mieszka w Bogunicach i bawi się ze mną klockami. Prababcia Zosia jest chora, mieszka z dziadkiem Frankiem w Rzeszowie. Jak u niej byłem to chodziłem z nią na spacery, ona chodzi pod kryką, a z dziadkiem zbierałem truskawki i jeździłem traktorem.
 
Mateusz Marcalik PP w Babicach
Ja mam trzy babcie. Ta pierwsza, Dorota, ma krótkie włosy, nie pamiętam jaki kolor. Gotuje mi zupę a ja pomagam jej wycierać i robić zakupy, nosić torby. Kupuje mi wtedy batony. Babcia Henia mieszka w Raciborzu, jak ją odwiedzam to gramy w warcaby, szachy i w karty. Niekiedy ja wygrywam a niekiedy ona. A trzecia babcia ma takie siwe włosy.
 
Kacper Sroka PP nr 20 w Raciborzu
Babcia Krysia mieszka blisko. Sadzę z nią w ogródku słoneczniki ozdobne i groszek pachnący. Chodzimy na spacery. Z babcią Helą jeżdżę na działki - do Obory i Strzybnika. Prababcia Hildzia daje mi pieniążki, żebym sobie kupił coś słodkiego. Wszystkie moje babcie bardzo kocham!
 
Agnieszka Kawalec PP nr 20 w Raciborzu
Babcia Monia mieszka w bloku. Ma krótkie włosy koloru blond i nosi okulary jak coś sprawdza. Trenuje dzieci w sali gimnastycznej. Razem rysujemy i uczymy się literek.  Babcia Wisia pracuje u złotnika. Lubi jeździć na rowerze i czytać. Ma ogródek z oczkiem wodnym, w którym rosną kwiatki. Życzę babciom, żeby były zdrowe.
 
Szymon Mormul PP nr 20 w Raciborzu
Obie babcie bardzo kocham. Babcię Dankę odwiedzam często, nawet za często. Jemy u niej obiady. Najbardziej mi smakuje kurczak, kluski i kapusta. Po obiedzie oglądamy telewizję. Z babcią Kasią gram w szachy. Jest bardzo miła i dobra dla mnie, zawsze jak ją poproszę to mi coś zaszyje, albo uszyje.
 
Przemek Kunicki PP w Nędzy
Babcia Maryla ma takie czarne włosy z lokami i zmarszczone ręce. Teraz jest u nas i zajmuje się moją siostrą, czasem ze mną rysuje a jak ma czas to rozwiązuje krzyżówki. Babcia Stenia też ma czarne włosy, tylko mniej loków i taką normalną skórę. Zajmuje się ogródkiem, czasem zmywa naczynia, prasuje. Mieszka w Zawadzkiem.
 
Paulina Popow PP w Nędzy
Mam dwie babcie, jedna ma na imię Maria a druga Anna. Z babcią Marysią lubię się bawić lalkami, chodzić na grzyby do lasu a w zimie robić bałwana i rzucać się śnieżkami. Z babcią Anną pieczemy pyszne ciasta, które uwielbiam. Kupuje mi też dużo słodyczy. Obie bardzo kocham i życzę im, żeby żyły 100 lat.
 
Hania Galas PP w Nędzy
Moja babcia nazywa się Lidia, ma siwe włosy i mieszka w Kuźni Raciborskiej. Ona piecze pyszne ciasta i słucha jak gram na pianinie. Lubię jak bawi się i rysuje ze mną, najczęściej rysujemy kwiatki i domek. Bardzo ją kocham za to, że poświęca mi tyle czasu i za to, że słucha jak gram i dlatego życzę jej 100 lat.