Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Szkolna Gala

02.11.2004 00:00
W podniosłej formie Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach podsumował rok 2003/2004. Galę zorganizowano 27 października w hali sportowej w Dąbrowie Górniczej.
Prezes ZW SZS Janusz Nowakowski w swoim wystąpieniu podkreślił rolę szkolnego sportu w wychowaniu młodego pokolenia, kształtowaniu jego osobowości oraz tężyzny fizycznej, która ma niebagatelny wpływ na przyszłe dorosłe życie. Gośćmi honorowymi imprezy byli m.in. Śląski Kurator Oświaty Jerzy Grad, sekretarz Zarządu Głównego SZS Dariusz Abramuk i wiceprezes PZP Wojciech Nazarko.
 
Wśród sekcji sportowych SZS najlepszą w województwie śląskim została sekcja pływania MKS-SMS „Victoria” Racibórz (trener koordynator Krzysztof Pacelt). Lekkoatleci klubu zajęli w tym roku czwartą pozycję (trener koordynator Piotr Morka). Dorobek ten dał sportowcom „Victorii” drugą lokatę w klasyfikacji klubów zrzeszonych w SZS. Prezes Sławomir Szwed po odebraniu okazałych pucharów powiedział: To kolejny dowód na to, iż nasza praca z dziećmi i młodzieżą daje wymierne korzyści. Satysfakcja jest tym większa, że ulegliśmy nieznacznie tylko „Pałacowi” Katowice, który prowadzi o wiele więcej sekcji sportowych niż my. Młodzi sportowcy, prowadzeni przez świetnych szkoleniowców zdobyli blisko 60 medali, ustanawiali rekordy kraju, reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych. Ich pozycja sportowa jest doskonałą promocją miasta i powiatu. O raciborzaninach mówi się często i co ważne bardzo ciepło. Dobrze, że w czołówce szkół sportowych znajduje się Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i SSP 15. Tam uczą się i mają możliwości trenowania nasi zawodnicy. W Raciborzu model ten funkcjonuje bez zarzutu. Ale trzeba zrobić wszystko, by doskonalić szkolny system, stwarzając młodzieży możliwości sportowego rozwoju. Nie można zmarnować dorobku kilkudziesięciu lat działalności.

Oto klasyfikacja:

Szkoły podstawowe (łącznie 283):

1. SM 5 Chorzów 221 pkt
2. ZSSp Mysłowice 208 pkt
3. ZSSp Ruda Ślaska 172 pkt
4. SSP 15 Racibórz 136 pkt

Gimnazja (185):

1. G2 Dąbrowa Górnicza 268 pkt
2. G11 Chorzów 227 pkt
3. G3 Zawiercie 206 pkt
5. GMS Racibórz 166 pkt

Kluby sportowe:

1. „Pałac” Katowice
2. „Victoria” Racibórz
3. MKS Sosnowiec
 
Wśród kadry szkoleniowej prowadzącej kategorię juniorów najlepszym trenerem okazał się Krzysztof Pacelt - pływanie. Karol Szynol - L.A. zajął piąte miejsce, a tuż za nim na szóstej pozycji sklasyfikowano Sławomira Szweda - pływanie. Na drugim miejscu wśród trenerów młodzików znalazł się  Kazimierz Stępień - L.A., zaś na czwartym Rafał Bałys - pływanie. Nagrody oprócz wymienionych wcześniej osób odebrali: dyrektor SMS - Arkadiusz Tylka, dyrektorzy SSP nr 15: Andrzej Ciesielski i Irena Noga oraz wiceprezes „Victorii” Janusz Obarymski.

(MiR)
  • Numer: 45 (655)
  • Data wydania: 02.11.04