Numer: 11 (570) Data wydania: 12.03.03

Puchar dla Wolnego

Zapaśnicy z klubów naszego regionu startowali w ubiegły weekend na dwóch imprezach krajowych. W Zamościu na Pucharze Polski najlepiej wypadł Ryszard Wolny, wygrywając kategorię 74 kg. Młodzież startowała w Katowicach.
MKZ Unia

Ryszard Wolny wypadł najlepiej z trójki seniorów MKZ Unia, startujących w Pucharze Polski wespół z prawie setką innych zawodników innych krajowych klubów. Raciborski mistrz wygrał w finale kat. 74 kg z Szymonem Kogutem z Piotrkowa Trybunalskiego. Piotr Kneć w kat. 55 kg sklasyfikowany został na 9 miejscu, tuż za nim w tej samej wadze zakończył zawody Grzegorz Bulak.

Młodzieżowcy w tym samym czasie startowali w Katowicu Wełnowcu na Mistrzostwach Śląska i Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym. Tam zjechało ponad 150 zawodników 8 klubów regionu. W grupie dzieci z unitów startował jedynie Patryk Dżedżora - zajął w kat. 32 kg czwarte miejsce. Więcej raciborzan wystąpiło w innych grupach. W młodzikach wygrał kat. 47 kg Mateusz Wolny, drudzy na podium byli Piotr Żółtański w kat. 53 kg i  Wojciech Kudla w kat. 66 kg. Natomiast w kat. 42 kg trzeci był  Sebastian Szczeponiok, tak samo w kat. 73 kg zakończył zawody Damian Kłosek, czwarte lokaty zajęli zaś Daniel Strachota (kat. 38 kg) i Przemek Chomicki (kat. 47 kg). Kadrowiczów w tej grupie prowadzi trener Piotr Szczeponiok.

W czołówce plasowali się starsi zapaśnicy z grupy trenerów Piotra Smolki i Adama Jaroszka. W gronie kadetów wygrali swe wagi Mateusz Małek (46 kg), Rafał Pyka (50 kg), Krzysztof Piwowarczyk (63 kg). Trzecie lokaty zajęli Marcin Bartyzel (63 kg) i Jacek Wajda (69 kg), a czwarte Kamil Szymik (76 kg) i Jarosław Burek (63 kg). Ponadto na piątych miejscach zakończyli zawody Krzysztof Strachota (50 kg) i Artur Lewkowicz (58 kg), a na szóstym Piotr Leśniok w kat. 50 kg.

Katowickie zawody toczyły się też w kategorii seniorów. Tutaj najlepsi byli Wojciech Magdziński w kat. 120 kg i Piotr Morawiec w kat. 96 kg, którzy wygrali rywalizację. Na drugim stopniu podium stawali zaś Arkadiusz Czernecki (kat. 60 kg), Wacław Siorak (84 kg), Piotr Herok (96 kg) i Józef Karpiński (kat. 120 kg), a na trzecim Aleksander Wolny w kat. 66 kg. Tuż za podium uplasował się ponadto Jacek Żółtański w kat. 84 kg.

LKS Owsiszcze

Na sali wełnowieckiego Orła występowali także udanie tego dnia zapaśnicy LKS Owsiszcze. Ich bilans jest bardzo korzystny, bo zdobyli aż pięć medali. W kategorii dzieci Roman Mróz wygrał w kat. 42 kg, podobnie w grupie młodzików Adam Trzepak (kat. 38 kg). Drugie miejsce zajął zaś Dariusz Pientka w kat. 73 kg. W rywalizacji juniorów - seniorów Artur Wojtaszek zajął trzecie miejsce w kat. 60 kg, Mateusz Horny w kat. 66 kg był czwarty - najlepiej spisał się za to Piotr Kolonko w kat. 74 kg, zajmując drugie miejsce. "To druga impreza w regionie śląskim, w której zdobyliśmy tyle medali. Może byłyby jeszcze lepsze wyniki innych zawodników, ale mamy grypę i nie wszyscy mogą trenować i występować" - stwierdził trener Julian Bolewski. Być może już wkrótce możliwości jego podopiecznych poprawią treningi w Krzyżanowicach, gdzie część nowych kandydatów od niedawna próbuje sił, korzystając z sali w tutejszym przedszkolu.