Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (557) Data wydania: 11.12.02

Noworodki

24 listopada był jednym z najszczęśliwszych dni w życiu mojej mamy Izabeli. Wtedy bowiem przyszło na świat jej drugie dziecko, czyli ja - Wiktoria. Będę nosiła nazwisko Bąk. Zegar wskazywał godzinę 11.40, gdy usłyszano mój pierwszy krzyk. Wkrótce panie pielęgniarki oznajmiły mamie, że ważę 2940 g i mam 53 cm długości. Radość była niesłychana! Tatuś Andrzej jest ze mnie bardzo dumny. Mam 2-letnią siostrzyczkę Agnieszkę. Mieszkamy w Raciborzu.

Witajcie! Nazywam się Paulina Kubek. Jestem córeczką Doroty i Krzysztofa. Przyszłam na świat 22 listopada o godz. 14.00. Ważyłam wtedy 3350 g przy długości 56 cm. Rodzice bardzo mnie kochają. Z moich narodzin ucieszyły się również dwie babcie i dziadek. Mieszkamy w Raciborzu.

Witam wszystkich. Nazywam się Jakub Emil Durczok. Przyszedłem na świat 19 listopada o godz. 17.25. Mamusia Katarzyna dowiedziała się niedługo potem, że ważę 3430 g i mierzę 54 cm.  Mój kochany tatuś Artur jest ze mnie bardzo dumny. Jestem pierwszym dzieckiem moich rodziców. Z mojego przyjścia na świat ucieszyli się również dziadkowie i  babcia. Mieszkamy w Raciborzu.

Nazywam się Dennis Sanecznik. Jestem pierwszym bardzo oczekiwanym dzieckiem Eweliny i Krzysztofa. Przyszedłem na świat 25 listopada o godz. 6.30. Po narodzeniu ważyłem 2930 g i mierzyłem 53 cm. Teraz jestem już w domu otoczony wielką miłością. Powoli poznaję świat, począwszy od mojej rodzinnej Kuźni Raciborskiej, po ulicach której spaceruję z mamą i tatą.

Mam na imię Nicol. Jestem córeczką Małgorzaty i Gerarda Krűsch, ich pierwszym dzieckiem. Przyszłam na świat 23 listopada, o godz. 17.10. Jak dobrze już być na świecie, widzieć mamę i tatę! Wszyscy czekali na mnie z ogromną radością. W dniu narodzin ważyłam 3990 g przy długości 59 cm. Mieszkam w Raciborzu.

Cześć! Mam na imię Rafał. Zegar wskazywał godzinę 16.40, kiedy postanowiłem
19 listopada ujrzeć świat. Mamusia Małgorzata i tatuś Zenon Drożdżokowie byli uszczęśliwieni. Jestem ich pierwszym dzieckiem. Ważyłem w dniu narodzin 3000 g i miałem 54 cm długości, co usatysfakcjonowało wszystkich. Najbardziej lubię teraz jeść, spać oraz poznawać otaczających mnie ludzi i przedmioty. Z moich narodzin cieszą się też babcie Edyta i Zosia oraz dziadkowie Ewald i Mietek. Mieszkam w Jankowicach koło Rud.

Cześć! Nazywam się Emilka Fiegel. Przyszłam na świat 23 listopada o godz. 13.10. Tego dnia moi rodzice Joanna i Piotr nigdy nie zapomną, bowiem wtedy przyszedł na świat ich wielki skarb, pierwsze dziecko, czyli ja! Ważyłam
3900 g przy długości 59 cm. Mieszkamy w Raciborzu. Na zdjęciu jestem z moim ukochanym tatusiem.

Mam na imię Julia. Oczka otworzyłam po raz pierwszy 24 listopada o godz. 6.15. Wtedy też usłyszano mój pierwszy donośny krzyk! Po urodzeniu ważyłam 3700 g, a mierzyłam 56 cm. Rodzice Ewelina i Jacek Cuber czekali na mnie z wielką radością. Jestem ich drugim dzieckiem. Mam 3-letnią siostrzyczkę Wiktorię, która nazywa mnie słodkim cukiereczkiem. Mieszkam w Pszowie.

Witajcie! Jestem córeczką Teresy i Zbigniewa Palów, ich trzecim dzieckiem. Urodziłam się 28 listopada o godz. 4.45. Kiedy zważono mnie i zmierzono okazało się, że ważę 4030 g i mierzę 56 cm. W domu czekały już na mnie siostrzyczki: 10-letnia Magda i 1,5-roczna Iza. Teraz najbardziej lubię jeść, spać i przytulać się do mamy. Mieszkam w Raciborzu.