Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Roczek „Strefy”

27.11.2002 00:00
Minął już rok, odkąd pod egidą Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna Dłoń”, zaczął działać klub „Strefa”, którego celem jest organizowanie wolnego czasu młodzieży zagrożonej patologią społeczną.

Zarząd klubu „Strefa” z prezesem Adamem Reszką na czele, utworzył dla zainteresowanych nastolatków świetlicę środowiskową, w ramach której organizuje regularne spotkania kulturalne, sportowe, wycieczki, ogniska oraz zajęcia w formie zabawy na temat profilaktyki i terapii uzależnień a także upowszechniania wiedzy na temat zagrożeń, skutków i przeciwdziałaniu patologiom społecznym. Od marca, przez cztery miesiące, w ramach spotkań młodych członków stowarzyszenia odbywały się warsztaty profilaktyczne „Jestem spoko”.
 
Młodzi ludzie spotkają się cztery razy w tygodniu w swojej siedzibie przy ul. Żółkiewskiego, gdzie mają okazję porozmawiać ze specjalistami, skorzystać z korepetycji przedmiotowych i pomocy w nauce oraz wypocząć przy grze w bilard i piłkarzykach. Młodzież ma możliwość uczestniczenia także w zajęciach sportowych na basenie, sali gimnastycznej oraz kręgielni i w okresie letnim - kortach, co ma na celu zapobieżenie włóczęgostwu i zachęcenie jej do czynnego i twórczego spędzania wolnego czasu. W najbliższym czasie najprawdopodobniej w ramach spotkań powstaną również dwie sekcje: teatralna i plastyczna.
 
W soboty trwają tu również regularne przygotowania do koncertu dobroczynnego na rzecz działalności domu dziennego przy klasztorze Annuntiata, który odbędzie się 18 stycznia. Uczniowie Gimnazjum nr 4 wraz z nauczycielem Marcelim Reszką sumiennie przygotowują odlewy gipsowe dla darczyńców. A pracy jest niemało. Młodzież postawiła sobie też za cel pomalowanie około dwustu obrazków i wykonanie prawie pół tysiąca kartek i zaproszeń o symbolice bożonarodzeniowej.

E.Wa

  • Numer: 48 (555)
  • Data wydania: 27.11.02