Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Reprezentują Polskę

13.11.2002 00:00
Zespół Folklorystyczny „Raciborzanie” działający pod patronatem Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej 12 listopada wyjechał do Wenezueli, aby reprezentować Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym.

Do udziału w Festiwalu w Wenezueli zakwalifikował się dzięki wyróżnieniu specjalnemu, które otrzymał na IX Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Gorzowie Wlkp. w czerwcu tego roku. Wtedy, w swym ponaddwugodzinnym programie popularyzował folklor Śląska i innych regionów Polski. Obejmował on m.in. tańce raciborskie, górnicze, opolskie, cieszyńskie, beskidzkie, lubelskie i tańce narodowe.
 
„Raciborzanie” do Wenezueli wyjeżdżają na dziewiętnaście dni. Będą przebywać w dwóch prowincjach - w Falcon nad Morzem Karaibskim i Bolivar w mieście Guyana nad rzeką Orinoko. Ostatni dzień pobytu spędzą w stolicy - Caracas, gdzie zaproszeni zostali przez ambasadę polską na uroczysty obiad i koncert dla korpusu dyplomatycznego wszystkich państw, mających tam ambasady. Podczas pobytu w Wenezueli towarzyszyć im będzie trzyosobowa ekipa z Telewizji Katowice, która przygotuje półgodzinny film. Emisja odbędzie się w pierwsze Święto Bożego Narodzenia w TV Katowice i TV Polonia.

(e)

  • Numer: 46 (553)
  • Data wydania: 13.11.02