Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Nareszcie własny kąt

24.07.2002 00:00

W czwartek 11 lipca w krzyżanowickim urzędzie, klucze do własnego mieszkania odebrała Krystyna T., która dotychczas przebywała w Domu Samotnej Matki „Maja” w Raciborzu. Kobieta sama wychowuje dwuletniego syna Aleksandra.
 
Pani Krystyna związana jest z gminą Krzyżanowice, gdyż właśnie stamtąd się wywodzi, a w Chałupkach do tej pory mieszkają jej rodzice. Swój nowy dom znalazła w Rudyszwałdzie, gdzie otrzymała lokal wielkości 41 m2.
 
Po otrzymaniu wniosku o mieszkanie, staraliśmy się zrobić wszystko, by samotna młoda mama otrzymała je jeszcze do końca minionego tygodnia - mówi wicewójt gminy Krzyżanowice Maksymilian Lamczyk. Rozmawialiśmy też z sąsiadami, którzy obiecali pomóc kobiecie w zaadaptowaniu się w nowym miejscu. Nieduże mieszkanie wymaga jeszcze remontu, ale jest pierwszym odzyskanym przez gminę po prawie dwóch latach. Gmina aktualnie nie buduje żadnych domów, a wszystkie lokale, którymi dysponuje mogą być ponownie przekazane w użytkowanie, tylko wtedy, gdy ktoś z obecnych lokatorów zwolni je wyprowadzając się lub na skutek zgonu. Dziś w krzyżanowickim urzędzie złożonych jest dziesięć wniosków osób, które starają się o mieszkanie komunalne. O przekazaniu lokalu w Rudyszwał-dzie młodej matce, zdecydowała jej trudna sytuacja losowa.
 
Wójt podkreśla, że ogromną pomoc w poszukiwaniu mieszkania i pracy okazali pani Krystynie pracownicy „Nowin Raciborskich”.

(os)

  • Numer: 30 (538)
  • Data wydania: 24.07.02