środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Rozwijają skrzydła w Raciborzu

01.12.2018 07:00 | 0 komentarzy | ż

Szkoła Młodych Przedsiębiorców to projekt mający na celu zwiększenie wiedzy nauczycieli i uczniów z powiatu raciborskiego w kwestii testowania i rozwijania pomysłów biznesowych.

Rozwijają skrzydła w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt rozpoczął się we wrześniu tego roku. Najpierw dokształcali się nauczyciele, którzy podczas specjalistycznych warsztatów poznali funkcjonujące obecnie na rynku modele biznesowe, podstawy marketingu, komunikacji z mediami, dostępne na rynku źródła finansowania firmy oraz sposoby weryfikacji pomysłów biznesowych. Następnie nauczyciele przekazali uczniom wiedzę, którą zdobyli podczas warsztatów. Uczniowie mieli okazję stworzyć swoje startupy (nowo utworzone, innowacyjne przedsiębiorstwo), a najlepsze zespoły zaprezentują swoje projekty przed jury i powalczą o nagrody podczas finału programu, który odbędzie się 14 grudnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Powiat Raciborskie, Startup Academy we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Wszystkie te działania mają pokazać młodzieży, że nie trzeba wyjeżdżać do większych miast, aby rozwijać się zawodowo, m.in. poprzez prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

(ż)