Wtorek, 19 czerwca 2018

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Młodzi budowlańcy z Raciborza wygrali turniej w Ostrawie

20.03.2017 07:10 | 0 komentarzy | ż

- Nie musimy odnosić sukcesów ciągle, lecz tylko wystarczająco często... - to opinia Andrzeja Kuca i Piotra Parysa - opiekunów zwycięzkiej drużyny.

Młodzi budowlańcy z Raciborza wygrali turniej w Ostrawie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

S17 i 18 marca odbyła się w Ostrawie XXI edycja SUSO (Soutěžní přehlídky stavebních řemesel) - Międzynarodowego Turnieju Budowlanego Północnego regionu Czech. Zawodnicy CKZiU nr 1 w Raciborzu: Kamil Satarowski i Paweł Wierzbicki zwyciężyli w ogólnej klasyfikacji zawodów i będą reprezentować region w finale, we wrześniu w Pradze.

Do rywalizacji stanęło trzynaście drużyn z Republiki Czeskiej i jedna z Raciborza: Střední škola elektrostavební a dřevozpracující Frýdek-Místek, Střední odborné učiliště Kyjov, p. o., Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem, SOŠG Staré Město, Střední škola techniky a služeb, Karviná, p. o., Odborné učiliště Kelč, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, Střední škola technická, Přerov, Kouřílkova 8, Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí, Střední škola technická a zemědělské, Nový Jičín, p. o., Střední škola stavební a dřevozpracující, Ostrava, p.o., Střední škola polytechnická, Olomouc, OU a PŠ, Hlučín, p. o., Střední škola technických oborů, p. o. Havířov-Šumbark.

Pierwszego dnia w konkurencji Cemix polegającej na rozwiązaniu teoretycznego testu i wykonaniu zaprawy tynkarskiej cienkowarstwowej zdobyli 25 punktów na 30 możliwych. W drugiej konkurencji Porotherm Profi polegającej na murowaniu narożnika ściany z pustaków Porotherm na zaprawie klejowej byli najlepsi zdobywając 50 punktów na 50 możliwych. W trzeciej konkurencji pierwszego dnia nie dali żadnych szans rywalom i wykonali komin Schiedel zdobywając jako jedyni również komplet punktów.

Drugiego dnia w technologii murarskiej Helouz wykonali zadanie murarskie z pustaków ceramicznych na piance prawie idealnie. Zdobyli 46 z 50 punktów, plasując się w tej konkurencji na miejscu drugim.

W ostatniej dyscyplinie polegającej na wykonanie bardzo wymagającego narożnika ściany ze ściętym ramieniem i otworem w kształcie rombu oraz częścią półokrągłego filara wbudowanego w ścianę z bloczków YTONG na zaprawie klejowej także byli najlepsi gromiąc rywali ostatecznie.

Jury SUSO 2017 podkreśliło bardzo wysoki poziom przygotowania wszystkich drużyn. Jury wyróżniło szczególnie uczniów CKZiU nr 1 w Raciborzu za ich wszechstronne przygotowanie i za poczwórny sukces.

- Nie musimy odnosić sukcesów ciągle, lecz tylko wystarczająco często... - to opinia Andrzeja Kuca i Piotra Parysa - opiekunów zwycięzkiej drużyny.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu