Wtorek, 12 listopada 2019

imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora

RSS

Powstaną dwie jezdnie i trzy mosty w kierunku Pszczyny

22.02.2012 15:52 | 12 komentarzy | ma.w

Miasto będzie partnerem marszałka województwa przy budowie drogi Racibórz-Pszczyna. Inwestycja warta  1,5 mld zł zacznie się w 2014 r.

Powstaną dwie jezdnie i trzy mosty w kierunku Pszczyny
Prezydent Mirosław Lenk zapowiedział na sesji, że miasto będzie liderem w inwestycji budowy drogi Racibórz-Pszczyna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O planach wspólnego projektu drogowego poinformował dziś na sesji prezydent Raciborza. Mirosław Lenk stwierdził, że miasto będzie jego liderem, a inwestycja zostanie projektem kluczowym w przyszłym rozdaniu dotacji unijnych, które zacznie się w 2014 roku.

Funkcja lidera oznacza, że Racibórz będzie reprezentował wszystkie gminy znajdujące się na trasie od Rybnika do Rudnika. Szczegóły umowy w tej sprawie zostały dziś uzgodnione na spotkaniu na zamku. 28 lutego spisane zostanie oficjalne porozumienie z marszałkiem, w ślad za nim pójdą uchwały rady i sejmiku. Magistrat przeprowadzi inwestycję na zlecenie marszałka, jej koszty poniesie samorząd województwa ze środków unijnych. Szacuje się, że na ten cel wydane zostanie 1,5 mld zł. - Powstanie dwujednozniwa droga z trzema obiektami mostowymi na naszym terenie. Zaoferujemy marszałkowi nasze usługi w zakresie wykupu gruntów - zapowiedział urzędnik.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.