Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rafał Brzoska o korporacjach, które liczą, że Zachód dogada się Rosją

Prezes InPostu Rafał Brzoska (wywodzi się z powiatu raciborskiego, to absolwent liceum Kasprowicza) wysłał największy prywatny transport pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Poinformował o tym serwis wyborcza.biz. Przy tej okazji słynny przedsiębiorca skrytykował postawę korporacji międzynarodowych wobec konfliktu zbrojnego na wschodzie.

Rafał Brzoska o korporacjach, które liczą, że Zachód dogada się Rosją
Rafał Brzoska prezes InPost ma raciborskie korzenie/zdj. Twitter
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Do Charkowa dotarły pociągiem 34 wagony z żywnością i lekami dotarł już do Charkowa. Brzoska zaapelował do innych przedstawicieli biznesu o pomaganie Ukrainie.

- Od kilku tygodni ze zgrozą obserwuję zachowania wielu korporacji, zwłaszcza międzynarodowych. One uprawiają warwashing. To odpowiednik greenwashingu, jeśli mówimy o katastrofie klimatycznej - uważa pochodzący z Zawady Książęcej absolwent I LO w Raciborzu.

Zdaniem Brzoski korporacje kluczą, mówiąc, że zawieszają inwestycje w Rosji.

- Za tym nie ma nic innego, tylko gra na przeczekanie i liczenie na to, że Zachód jakoś się z Rosją dogada i będzie można znowu robić interesy ze zbrodniczym reżimem - mówi Brzoska w wywiadzie dla wyborcza.biz.

Rafał Brzoska odnosi się do sytuacji firm, które pozostały w Rosji, by prowadzić tam dalej biznes.

- Lista wstydu, czyli lista podmiotów, które zostały w Rosji lub uprawiają warwashing, powinna być zmodyfikowana. Chciałbym zobaczyć listę firm, które powiedziały, że wychodzą z Rosji raz na zawsze i nigdy więcej nie będą tam robić biznesu - mówi prezes InPostu.

- Ukraińcy walczą za nas. Najwyższy czas sobie to uświadomić i pomagać nie tylko przez pierwszy miesiąc, ale długofalowo - apeluje.

Więcej na ten temat:

https://wyborcza.biz/biznes/7,182270,28388308,rafal-brzoska-ukraina-walczy-za-nas-a-korporacje-uprawiaja.html?utm_source=mail&utm_medium=newsletter&utm_campaign=wieczorny&NLID=a55db92797d03da53eb684ea35489cc83ffb382d3e4d1bae9733b4f7d09eea34

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~hjhj (178.42. * .17) 04.05.2022 23:02

Pewnie ma jakiś bizne w tym , ten człowiek za darmo nikomu nic nie dał bez korzyści dla siebie.

~robot (109.241. * .34) 03.05.2022 09:43

Pewnie kolega 'żet' redagował? To teraz przeczytaj jeszcze raz i popraw błędy.