Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Dlaczego warto zdecydować się na wsparcie zewnętrznych specjalistów IT?

02.12.2020 17:15 | 0 komentarzy | (s)

Wiele firm działających w branży IT decyduje się na skorzystanie ze wsparcia specjalistów z zewnątrz. Body leasing ma kilka unikalnych zalet. Oto najważniejsze spośród nich.

Dlaczego warto zdecydować się na wsparcie zewnętrznych specjalistów IT?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Usługa pozwala zaangażować w prowadzony projekt nie tylko deweloperów, ale również analityków biznesowych, project managerów czy testerów oprogramowania. Na polskim rynku oferuje ją między innymi firma Craftware – craftware.pl

Szybsza realizacja, czyli szybszy zwrot z inwestycji

Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest możliwość uzyskania szybszego zwrotu z inwestycji. Dzieje się tak dlatego, że sam projekt prowadzony jest szybciej. Oszczędność czasu wynika z faktu, że zespół ma już doświadczenie w podobnych projektach, a dodatkowo nie jest konieczne jego kompletowanie i rekrutacja.

Niższe koszty wynikające z body leasingu

Body leasing specjalistów z branży IT bardzo opłaca się również z finansowego punktu widzenia. Rozliczenie za ich pracę odbywa się na elastycznych zasadach – wyłącznie za wykonane zadania i kończy się wraz z zakończeniem projektu.

Dostępność najlepszych specjalistów

Branża IT dynamicznie się rozwija, dlatego można w niej spotkać się z deficytem specjalistów. Skorzystanie z body leasingu pozwala uzupełnić tę lukę. Jeśli programiści, testerzy bądź analitycy o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu nie są aktualnie dostępni na rynku, wystarczy poszukać zewnętrznego zespołu tworzonego przez branżowych liderów.

Kapitał wiedzy

Z tym wiąże się kolejna zaleta body leasingu. Wiedza wniesiona do projektu stanie się trwałym kapitałem firmy, z którego będzie można skorzystać przy kolejnych przedsięwzięciach. 

Świeże spojrzenie na projekt

Nierzadko ogromne znaczenie odgrywa też świeże spojrzenie na projekt wnoszone przez specjalistów spoza przedsiębiorstwa. Można liczyć z ich strony na neutralne opinie, bo są niezależni i nie zaangażowani w codzienne funkcjonowanie firmy. Krytyczne spojrzenie bywa kluczowe, a nowa perspektywa pomaga w znalezieniu optymalnych rozwiązań.

Więcej ciekawych informacji na temat wsparcia zewnętrznych specjalistów w branży IT można znaleźć pod adresem: craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/

Materiał zewnętrzny