Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Pomogli starszemu małżeństwu z Rydułtów sprzedać chryzantemy

02.11.2020 13:24 | 1 komentarz | ska

Zamknięcie cmentarzy w piątek uderzyło przede wszystkim w przedsiębiorców, którzy handlują kwiatami i zniczami, a którzy już zatowarowali swoje biznesy przed nadchodzącym świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Ten artykuł jest jednak o dobrych sercach, które nie pozostały obojętne na trudności, jakie spotkały handlarzy. 

Pomogli starszemu małżeństwu z Rydułtów sprzedać chryzantemy
Setki chryzantem miało trafić na cmentarze, jednak decyzja rządu uderzyła w przedsiębiorców. fot. Aslandi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomogli starszemu małżeństwu z Rydułtów sprzedać chryzantemy

Można powiedzieć, że w obecnej sytuacji przedsiębiorcy pomagają przedsiębiorcom, ale nie tylko. Z akcjami wsparcia dla handlujących kwiatami i zniczami ruszyły samorządy (np. Rybnik, a prezydent Jastrzębia-Zdroju zapowiedziała swoją pomoc). Przykład takiej wzajemnej pomocy znaleźliśmy w powiecie wodzisławskim, gdzie przed Wszystkimi Świętymi z pełną szklarnią chryzantem przygotowaną na sprzedaż pozostało starsze małżeństwo z Rydułtów, prowadzące firmę Ogrodnictwo "Agata" w Rydułtowach przy ul. Sikorskiego. - Bardzo wzruszyła nas historia starszego małżeństwa z Rydułtów, które po ogłoszeniu, że cmentarze zostaną zamknięte załamało się, zostając z dylematem, że wszystkie kwiaty, które im zostały będą musieli wyrzucić - wyjaśniają pracownicy firmy Aslandi, zajmującej się fotowoltaiką, którzy zdecydowali się pomóc. Udostępnili na sprzedaż kwiatów swój teren przy tylnym wejściu do Galerii Cyganek w Wodzisławiu Śląskim.

- Dla nas liczy się pomaganie i ludzie... Sami nie oczekujemy żadnej zapłaty, siedzimy po godzinach, aby sprzedać jak najwięcej kompozycji - piszą do nas pracownicy Aslandi, organizując wsparcie dla przedsiębiorstwa z Rydułtów. Kwiatki można kupić w godz. 9.00-16.00 przy Galerii Cyganek oraz od 8.00 do 17.00 przy ul. Sikorskiego 2 w Rydułtowach.