Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Amazon otwiera centrum logistyki w Gliwicach. Chce zatrudnić tysiąc osób

27.11.2019 11:35 | 0 komentarzy | acz

Amazon ogłosił kolejną inwestycję w Polsce. W Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach powstanie ponad 1 000 nowych miejsc pracy.

Amazon otwiera centrum logistyki w Gliwicach. Chce zatrudnić tysiąc osób
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ten rok jest kluczowy z punktu widzenia naszych operacji w Polsce – w tym miesiącu otworzyliśmy dwa nowe centra logistyki – w Pawlikowicach i w Okmianach, a dziś oficjalnie ogłaszamy kolejną inwestycję, tym razem na Śląsku. Niezwykle cieszy nas fakt, że będziemy mogli stać się częścią lokalnej społeczności Gliwic i zaoferować mieszkańcom regionu nie tylko nowe miejsca pracy, ale także konkurencyjne wynagrodzenie, kompleksowy pakiet benefitów i bogate możliwości rozwoju zawodowego w prężnie rozwijającej się międzynarodowej firmie” – mówi wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie, Steven Harman.

Pracownicy nowego centrum będą odpowiedzialni za realizację zamówień klientów na produkty o małej i średniej wielkości - takie jak książki, elektronika, czy rzeczy codziennego użytku. W wykonywaniu codziennych zadań będą ich wspierać innowacyjne technologie, w tym ponad 3 900 robotów transportowych. Technologia Amazon Robotics pomaga składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Rozwiązanie to pozwala także na znaczące zwiększenie przestrzeni magazynowej oraz ograniczenie czasu realizacji wysyłek. Centrum w Gliwicach będzie największym budynkiem Amazon w Polsce, wykorzystującym technologie Amazon Robotics.

(acz)