Wtorek, 29 września 2020

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Rozpocznij pracę w branży medycznej

30.08.2019 10:51 | 0 komentarzy | MP

Zmiana kwalifikacji nie musi wiązać się z poświęceniem kilku następnych lat na naukę kolejnej profesji. Czasem wystarczy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, jakie umożliwia TEB Edukacja w Raciborzu.

Rozpocznij pracę w branży medycznej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

TEB Edukacja w Raciborzu funkcjonuje na rynku edukacyjnym od 22 lat, kształcąc słuchaczy m.in. w Szkołach Medycznych. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które chcą zdobyć konkretną wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania medycznego zawodu. Niezwykle istotnym atutem Szkół Medycznych TEB Edukacja jest nauczanie przez praktykę. Minimum 50% zajęć prowadzonych jest w profesjonalnie wyposażonych pracowniach przez doświadczoną kadrę dydaktyczną, w której skład wchodzą nauczyciele akademiccy oraz wieloletni praktycy danych zawodów.

Technik farmaceutyczny

Podczas 2,5 roku nauki na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu produkcji, analizy oraz kontroli leków. Nauczysz się obrotu środkami farmaceutycznymi, artykułami  sanitarnymi i sprzętem medycznym. W czasie trwania kształcenia będziesz uczyć się  na wyspecjalizowanym oprogramowaniu KS-AOW firmy KAMSOFT, które jest dedykowane sektorowi medycyny i farmacji. Jako absolwent będziesz potrafił wydawać lekarstwa recepturowe i bezrecepturowe oraz posiadać umiejętności  właściwej obsługi klienta. Ponadto dzięki zdobytej wiedzy z zakresu produkcji, analizy oraz kontroli leków będziesz mógł pracować przy produkcji leków, w hurtowniach farmaceutycznych, a także w przemyśle chemicznym i zielarskim.

Technik masażysta z elementami fizjoterapii

Na tym kierunku nabędziesz umiejętności m.in. z zakresu masażu leczniczego, sportowego, kosmetycznego. W ramach 2 - letniego kierunku w szkole TEB Edukacja w Raciborzu zwiększono ilość godzin dotyczącą fizjoterapii, by absolwenci zyskali przewagę na rynku pracy. Jak podkreśla jedna ze słuchaczek Joanna Brusik, ważne dla niej było, że w szkole TEB Edukacja otrzymała na własność specjalne łóżko przeznaczone do masażu.

Higienistka stomatologiczna

Jest to kierunek dwuletni, przygotowujący do samodzielnego przeprowadzania wybranych zabiegów profilaktyczno-leczniczych i rehabilitacyjnych pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty. Tylko w TEB Edukacji już po roku nauki uzyskasz dyplom  Pomocy dentystycznej. Z tymi uprawnieniami możesz rozpocząć pracę w gabinecie stomatologicznym. Po kolejnym roku nauki i zdaniu egzaminu zawodowego uzyskasz tytuł Higienistki stomatologicznej. W efekcie, kończąc naukę na tym kierunku, posiadać będziesz aż dwa zawody: Higienistka stomatologiczna I Pomoc dentystyczna. 

Technik sterylizacji medycznej

Chciałbyś pracować w zakładach opieki zdrowotnej, szpitalnych sterylizatorniach lub gabinetach stomatologicznych? Zapisz się na kierunek Technika sterylizacji medycznej. Nauczysz się mycia, dezynfekcji i sterylizacji przy użyciu odpowiednich metod i urządzeń oraz kwalifikowania sprzętu i wyrobów medycznych. Nabędziesz umiejętności z zakresu wykonywania i kontroli dekontaminacji oraz takiego przygotowania sprzętu, aby był bezpieczny w użyciu. Ponadto dowiesz się, jak prowadzić dokumentację mycia, dezynfekcji i sterylizacji oraz poznasz opakowania używane do zabezpieczania narzędzi sterylizacyjnych, a także środki dezynfekcyjne.

Więcej informacji o tych oraz o wielu innych kierunkach znajdziesz na stronie internetowej TEB Edukacja w Raciborzu oraz w siedzibie oddziału. Jeżeli chciałbyś skonsultować wybór kierunku kształcenia, specjaliści TEB służą pomocą.

TEB Edukacja w Raciborzu

Rynek 6a

47-400 Racibórz

Tel: 32 661 42 80

www.teb.pl

Tekst sponsorowany