środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Jak wybór mebli hotelowych może wpływać na jakość obsługi klienta?

16.05.2019 15:48 | 1 komentarz | (s)

Meble są tym elementem wyposażenia wnętrz, który decyduje o ich funkcjonalności i wyglądzie, nadając pomieszczeniom charakteru i determinując sposób ich użytkowania. Właśnie dlatego do jakości i stylu umeblowania prywatnych domów, ale również budynków użyteczności publicznej oraz biur, restauracji czy hoteli przykłada się coraz większą wagę. Wybór mebli hotelowych jest decyzją, która wpływa nie tylko na wygląd danego miejsca i komfort klientów, ale również przekłada się na jakość obsługi klienta. Na co zwrócić uwagę wyposażając hotel w niezbędne sprzęty?

Jak wybór mebli hotelowych może wpływać na jakość obsługi klienta?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Meble do hotelu

Wyposażenie hotelu w różnego rodzaju meble to spora inwestycja, której dodatkowo nie sposób rozłożyć w czasie, np. dokupując kolejne elementy w miarę finansowych możliwości. Hotel musi zostać wyposażony w całości i od razu, tak by móc oferować kompleksowe usługi na najwyższym poziomie, w każdej kategorii. Na ocenę działalności danego obiektu wpływ będzie miała zarówno estetyka wybranych mebli, jak i ich jakość, czyli m.in. trwałość, wytrzymałość i wygoda, a umeblowania wymagają nie tylko pokoje, ale również: recepcja, hotelowe foyer, restauracja i ewentualne dodatkowe pomieszczenia (sale konferencyjne, przestrzeń co-workingowa itp.).

Umeblowanie hotelu to:

  • meble recepcyjne - to pierwsze meble, z którymi ma kontakt klient odwiedzający hotel, dlatego ich jakość i wygląd mają ogromne znacznie (zgodnie z powiedzeniem, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz);

  • meble w lobby / foyer - to przestrzeń, która powinna nie pozostawiać żadnych wątpliwości co do stylu i wygody, będąc najlepszą wizytówką i zapowiedzią komfortu jaki czeka na gości w pokojach;

  • meble restauracyjne - w każdym hotelu znajduje się mniejsza lub większa restauracja, w której goście jedzą śniadania lub mogą korzystać z całodobowego wyżywienia, restauracja powinna być funkcjonalnie zaaranżowana i wyposażona w wygodne krzesła oraz wysokiej jakości stoły (wszystko łatwe do utrzymania w czystości i maksymalnie stabilne);

  • meble pokojowe - pokoje hotelowe powinny być zaprojektowane i wyposażone w najwyższej jakości meble, które wypełnią poszczególne strefy pomieszczenia: sypialnianą (wygodne łóżko z komfortowym materacem), wypoczynkową (tapicerowany fotel lub sofa), biurową (biurko lub konsola i krzesło) oraz garderobianą (meble służące do przechowywania m.in. ubrań). Goście hotelu najwięcej czasu w obiekcie spędzają zazwyczaj w pokojach, dlatego sposób ich urządzenia powinien być priorytetem dla inwestorów. 

Meble hotelowe a jakość obsługi

Wybór mebli hotelowych w oczywisty sposób wpływa na jakość obsługi klienta. Możliwość zaproponowania gościom hotelu komfortowych warunków od momentu przekroczenia progu obiektu to klucz do sukcesu. Należy bowiem pamiętać, że atrakcyjność hotelu zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób traktuje się w nim gości i na jakie warunki mogą oni liczyć podczas całego pobytu w obiekcie.

Dzięki komfortowym meblom w hotelowym foyer - klienci będą mogli wygodnie poczekać na obsługę czy spotkać się ze znajomymi. Funkcjonalnie wyposażona recepcja pozwoli na maksymalnie wygodne i szybkie załatwienie wszelkich formalności związanych z meldunkiem, rezerwacją lub innymi sprawami. Estetyczne korytarze i elegancko umeblowane pokoje sprawią będą sprzyjać relaksowi i pełnowartościowemu wypoczynkowi nocnemu, a gustownie i praktycznie zaaranżowana restauracja pozwoli delektować się posiłkami o każdej porze dnia, w spokojnej i przyjemnej atmosferze. 

Styl i estetyka mebli do hotelu

Na jakość obsługi klienta duży wpływ będzie miała stylistyka wnętrz. Zdecydowana większość klientów doceni nowoczesne i klasyczne aranżacje, które cechuje uniwersalizm i brak przeładowania przestrzeni przytłaczającymi dekoracjami. To wnętrza minimalistyczne, lale równocześnie luksusowe i eleganckie, z idealnie dopasowanymi do koncepcji meblami, które harmonijnie komponują się z poszczególnymi wnętrzami i ich kolorystyką (również na zasadzie kontrastu).

Meblując dowolną część / pomieszczenie  hotelu należy zadbać o maksymalną spójność całej aranżacji. Sposób umeblowania przestrzeni powinien być dokładnie zaplanowany, a projekt dopasowany do specyfiki danego wnętrza. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście wykonanie mebli na zamówienie i wymiar, zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem. W hotelach stosuje się najczęściej klasyczne, ciemne meble, które dodają pomieszczeniom elegancji.

Coraz częściej jednak w pokojach hotelowych czy foyer pojawiają się również zgodne z aktualnymi trendami meble nowoczesne - jasne (również z mocnymi i wyrazistymi akcentami kolorystycznymi), z nawiązaniami do stylu skandynawskiego lub industrialnego, które sprawiają, że wnętrza są optycznie przestronniejsze i ciekawsze.

Ostateczny wybór kolorystyki zależy więc od efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz konkretnego projektu / koncepcji (w przypadku sieci hoteli często stosuje się identyczne rozwiązania stylistyczne i kolorystyczne, które są istotnym elementem budowania marki i jej rozpoznawalności).  

Trwałość i wytrzymałość mebli hotelowych

Wszystkie meble hotelowe powinny odznaczać się ponadprzeciętną trwałością i wytrzymałością. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w solidne sprzęty, wykonane z najwyższej jakości materiałów, stabilne i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, niż w niedługim czasie być zmuszonym do przeprowadzania kosztownych napraw lub wymiany kiepskich sprzętów.

Meblując hotel, postawmy na meble wykonane z grubych płyt meblowych - to trwały i wytrzymały materiał, odporny na uszkodzenia mechaniczne, nie odkształcający się podczas użytkowania i łatwy do utrzymania w czystości. Ramy i podstawy mebli powinny być wykonane z najtwardszych materiałów, gwarantujących stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji - przede wszystkim stali i litego drewna.

Dla wytrzymałości pojedynczych elementów oraz całych zestawów mebli ważny jest również sposób ich wykończenia i łączenia wszystkich części - przy użyciu wysokiej jakości łączników (śrub, zawiasów itp.) oraz z dbałością o detale (np. zabezpieczenie rogów mebli).

Artykuł napisany we współpracy z producentem mebli hotelowych i restauracyjnych - firmą Pionier Meble: pioniermeble.pl/

Materiał zewnętrzny