Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Dlaczego warto doładować telefon przez terminal płatniczy?

11.04.2019 12:36 | 0 komentarzy | (s)

W dzisiejszych czasach konsumenci coraz rzadziej noszą w portfelu gotówkę, zastępując ją kartami płatniczymi. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy, idąc z duchem czasu, decydują się na wprowadzenie płatności bezgotówkowych w swoich firmach, instalując terminale płatnicze POS. Niewiele osób jednak wie, że większość z terminali posiada również funkcję doładowania telefonów na kartę. Dlaczego warto z niej korzystać?

Dlaczego warto doładować telefon przez terminal płatniczy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Terminal płatniczy

Terminal POS (od ang. point of sale) to małe urządzenie elektroniczne, które umożliwia płatności za usługi i towary kartą płatniczą. Jest to forma zapłaty preferowana przez większość klientów, dlatego punkty umożliwiające transakcje bezgotówkowe są przez nich uznawane za zdecydowanie bardziej przystępne. Oprócz podstawowej funkcji, czyli płatności bezgotówkowych, większość dostępnych na polskim rynku terminali płatniczych posiada jeszcze jedną, bardzo ciekawą opcję – możliwość doładowania telefonu na kartę.

Doładowanie telefonu na kartę przez terminal płatniczy

Funkcja elektronicznego zasilenia konta prepaid za pomocą terminala POS to nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie, które zastępuje tradycyjne metody, takie jak karty-zdrapki, dostępne w sklepach i kioskach. Możliwe są dwa rodzaje doładowania konta – doładowanie zdalne oraz samodzielne. W przypadku pierwszego z nich transakcja odbywa się natychmiast, bezpośrednio przez system danego operatora komórkowego. Oznacza to, że telefon zostaje zasilony wybraną kwotą niezwłocznie po dokonaniu transakcji. Drugi sposób to doładowanie samodzielne, możliwe poprzez wprowadzenie do telefonu unikalnego kodu doładowującego, wydrukowanego z terminala. Płatność za zasilenie konta odbywa się za pomocą karty płatniczej lub gotówką. Doładowanie telefonu bezabonamentowego za pomocą terminala płatniczego jest korzystne nie tylko dla samych użytkowników, ale również dla sklepu lub firmy udostępniającej taką usługę przez swój terminal POS.

Korzyści dla przedsiębiorcy

Posiadanie terminala płatniczego nie tylko sprawia, że dany sklep czy działalność stają się bardziej konkurencyjne. Zyskuje się także możliwość dodatkowego zarobku, dzięki wprowadzeniu możliwości doładowań telefonów komórkowych na kartę. Od każdego doładowania, dokonanego za Twoim pośrednictwem, otrzymujesz prowizję, jak również zyskujesz nowych potencjalnych klientów na swoje podstawowe usługi. Jeśli rozważasz wprowadzenie płatności bezgotówkowych przez terminal płatniczy w swoim przedsiębiorstwie, warto przemyśleć udostępnienie tej dodatkowej usługi, jaką jest właśnie doładowanie telefonu przez terminal POS. Wybierając agencję rozliczeniową, od której wydzierżawisz terminal, warto mieć na uwadze, by udostępniała również tę dodatkową funkcję. Przykładem takiej agencji są Polskie ePłatności, które posiadają jedną z najszerszych ofert doładowań telefonów komórkowych, dając możliwość uzupełnienia środków na karcie, zarejestrowanej zarówno u najbardziej popularnych operatorów sieci komórkowych, takich jak Orange, Plus, T-mobile czy Play, ale również tych mniej popularnych, jak np. Virgin i Telegrosik. Więcej informacji na temat oferty Polskich ePłatności znaleźć można na stronie pep.pl.

Materiał zewnętrzny