Niedziela, 24 lutego 2019

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Jak wygląda rynek kursów programowania i jak warto zacząć przygodę w branży IT?

24.11.2018 21:00 | 0 komentarzy | (s)

Branża IT prężnie się rozwija. Specjaliści z tej dziedziny muszą na bieżąco uaktualniać swoją wiedzę. Swoją przygodę z programowaniem warto rozpocząć od profesjonalnego kursu. Na rynku znajdziemy ogromną ilość ofert, jednak ważne jest to, aby wyłonić te najlepsze. Dobra szkoła programowania to taka, która elastycznie dopasowuje się do rzeczywistych potrzeb swoich kursantów. To najlepsi eksperci IT, którzy w umiejętny sposób przekazują swoje doświadczenie, a także przydatne wskazówki.

Jak wygląda rynek kursów programowania i jak warto zacząć przygodę w branży IT?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zróżnicowane kierunki rozwoju
Przyszły programista już na starcie powinien określić swoje cele. Nie zawsze szkoła programowania będzie najlepszym rozwiązaniem. Wszystko może tu zależeć od indywidualnych preferencji.  Ważne jest, aby znaleźć szkolenie, które będzie dobrze dopasowane do naszych zainteresowań. Im szerszy wybór, tym lepiej. Przede wszystkim tylko wtedy zyskamy specjalistyczną wiedzę z bardzo wąskiej dziedziny. Ponadto wybierzemy kurs, który będzie zgodny z naszym poziomem zaawansowania. Nie brakuje ofert dla osób początkujących, jak i takich, którzy pragną kształtować się w określonym kierunku. Takie kursy dedykowane są działającym programistom, analitykom, inżynierom, czy też pracownikom biurowym. Czego można się na nich nauczyć? Wszystko zależy od rodzaju szkolenia - dużym zainteresowaniem cieszy się taka tematyka, jak m.in. języki programowania, narzędzia do modelowania i analizy, bazy danych, sieci komputerowe, systemy operacyjne, a także wiele więcej.

Wykwalifikowana kadra
Każdy programista powinien uczyć się od najlepszych. Właśnie dlatego przed zapisaniem się na szkolenie warto dowiedzieć się coś więcej o trenerach. Najlepiej, aby były to osoby z wieloletnią praktyką i osiągnięciami zawodowymi. Dobrze, jeśli zawód nie jest jedynie ich pracą, ale również pasją. Nie można również nie wspomnieć o umiejętnościach dydaktycznych. Wiedzę na temat branży IT posiada relatywnie sporo osób, jednak tylko nieliczni potrafię efektywnie przekazywać informacje innym osobom. Zapisując się na kurs oczekujemy tego, że najwięcej wyniesiemy z zajęć. Suchą teorię możemy znaleźć na stronach internetowych. Istotne jest to, aby trenerzy wyróżniali się zaangażowaniem. Każdy kursant powinien być traktowany w sposób indywidualny, tak aby w przypadku, jakichkolwiek wątpliwości poprosić o pomoc. 

Bootcampy
Bootcampy to szkolenia praktyczne, dzięki którym w krótkim czasie można przyswoić sporą ilość umiejętności. Jest to intensywna, aczkolwiek owocna praca. Każda minuta szkolenia jest na wagę złota. Nie ma tutaj miejsca na wygłaszanie nudnych i niezrozumiałych formułek. Bootcampy opierają się na działaniu. Pracujemy samodzielnie lub w grupach. Wszystko pod okiem wyspecjalizowanych trenerów, którzy pomagają wznieść nasze umiejętności na wyższy poziom. Nieoficjalnie uważa się bootcamp za najlepsze wsparcie podczas rozwoju kariery. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie tracimy cennego czasu. Taka forma kształcenia kładzie szczególny nacisk na umiejętności praktyczne. Dodatkowym plusem jest fakt, że program nauczania jest zgodny z aktualnymi wymaganiami rynku.

Materiał zewnętrzny