Sobota, 25 stycznia 2020

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Oferta Alstomu lepsza od Rafako?

25.03.2018 13:42 | 0 komentarzy | żet

Zarząd Elektrowni Ostrołęka rekomenduje Alstom i General Electric jako generalnych wykonawców nowego bloku węglowego. O zlecenie stara się również raciborskie Rafako, które złożyło ofertę razem z Polimexem-Mostostalem. 

Oferta Alstomu lepsza od Rafako?
Wizualizacja bloku energetycznego w Elektrowni Ostrołęka (fot. Energa)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarząd Elektrownia Ostrołęka wystąpił do Energi i Enei o zgodę na rozstrzygnięcie przetargu na budowę nowego bloku węglowego o mocy 1000 MW. Władze spółki rekomendują wybór oferty złożonej przez konsorcjum General Electric Power - Alstom Power System. Firmy wyceniły inwestycję na kwotę 6,02 mld zł (brutto).

O zlecenie ubiega się również Rafako, które złożyło ofertę wspólnie z firmą Polimex-Mostostal. Firmy te są gotowe zrealizować inwestycję w zamian za 9,591 mld zł (brutto).

Na ocenie ofert zaważyły kryteria ekonomiczne oraz pochodzenia kotłowni i urządzeń maszynowni (premiowanie ofert z UE i krajów, które zawarły z UE umów o równym traktowaniu).

Kwestią otwartą pozostaje zapewnienie finansowania inwestycji - budżet zamawiającego wynosi 4,8 mld zł brutto. Podpisanie kontraktu z wykonawcą będzie uzależnione od zgody rad nadzorczych Enei i Energi.